Boracay Adası, Boracay'a Nasıl Gidilir?

Boracay Adası, Boracay’a Nasıl Gidilir?

 class=

Boracay Adası, Filipinler’de yer almakta olan şirin bir adadır. Beyaz kumlara sahip plajları ile büyüleyici bir ortamdır. Bunun yanı sıra tatil için en mükemmel yerlerden biri olarak bilinmektedir. Wikipedia‘ya göre huzur dolu ortamı ile dinlenmeye müsait bu ada dünya üzerinde görülmesi gereken güzelliklerden sadece bir tanesidir. Küçük bir nüfusa ev sahipliği yapan Boracay adası sessiz ve sakinliği doğrultusunda tüm tatilcilerin gözdesidir.

Eski tarihlerde İspanyolların yönetiminde olan bu küçük Boracay Adası 1970’li yıllarda balıkçı kasabası olarak bilinmekteydi. Avrupalı kişilerin adaya gelmesiyle birlikte gelişerek popülaritesini arttırmıştır.

Günden güne artan güzellikleriyle turizmin merkezi olmuş bu ada ziyaret edilmeyi kesinlikle hak etmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye’den seyahat etmek isteyen vatandaşlarımıza da 30 günlük vize istemeyen bir seyahat programına izin vermekte olan bir adadır. Yılın her zamanı ılık bir mevsime sahip bu ada kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

Boracay Adası Nerede?
Boracay Adası Nerede?

Uygun bir tatil arıyorsanız Boracay Adasını kesinlikle denemelisiniz. Uygun fiyatlarla ada üzerinde yapılabilecek her aktivite içerisine katılabilirsiniz. Birçok yapılacak aktivitesi ile huzur dolu dinlenebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Ada üzerinde sürekli esmekte olan rüzgâr sayesinde sörf yapabilir ya da yelkenli aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz. Berrak bir suya sahip bu ada da tekne turu atarken sanki suyun içerisinde gibi denizdeki yaşamı seyredebilirsiniz. Ada farkı ile yaşayıp hayran kalacağınız bir gün batımı izleyebilirsiniz. Sürekli esmekte olan rüzgârın da etkisiyle sıcaklığa aldırmadan ada üzerinde gezi ve keşifler yapabilirsiniz.

Boracay Adası’na Ne Zaman Gidilmelidir?

Yıl boyunca tropikal bir iklim hâkim olan Boracay Adasında ortalama gözetilen sıcaklık 25 derecenin altına düşmemektedir. Bununla birlikte yıl boyu sıcak hava koşullarına sahiptir. Genel olarak sıcak bir iklim sunmakta olan bu ada yıl içerisinde 3 mevsimlik bir hayat standardı sunmaktadır. Haziran ve ekim aralığında seyahat etmeyi düşünürseniz yağışlı bir hava koşullarıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak ada üzerinde yağmurlu bir hava bile olsa güzelliğinden hiçbir şey kaybetmez. Hatta yağışlı havalarda güzelliği başka bir açı kazanmaktadır.

GÖZAT  Gerence Koyu

Boracay Adası’na Ne Zaman Gidilmelidir? Sıkça sorulan sorulardandır. Ancak cevabı aslında kişilerin tercihlerine bağlıdır.

Boracay Adasında Ne Yapılır?
Boracay Adasında Ne Yapılır?

Ada hayatı neticede kasım ve mart aylarında her ne kadar kuru olursa o kadar kuru ve esintili bir hava koşulları görünmektedir. Adanın her halini yansıtan bir dönemdir. Islaklık çok olmasa da geziler için uygun bir dönem olarak değerlendirilebilir. Boracay Adasının her haline şahit olmak için güzel bir zamanlama olur. Doyasıya bu küçük adanın tadını çıkarabilirsiniz.

En çok tercih edilen aylar olarak bilinen turizm sezonunun başladığı mart ve mayıs aylarıdır. Sıcak hava şartları ile tatilinizi yapabilir eğlence ve huzuru doya doya yaşayabilirsiniz. Tüm doğallığının kapılarını açmış bu ada içerisinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Doğayla baş başa sakin bir gün yaşayabilirsiniz

Ada üzerinde nem ve sıcak havanın en tahammül edilebilir olduğu aylar ocak-şubat-mart aylarıdır. Doyasıya deniz, kum, güneş, bol miktarda aktivite yapılabilecek aylardır. Ön rezervasyon yaptırmakta fayda vardır. Yer bulamama gibi bir durum yaşanmaması adına dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Boracay Adasına Nasıl Gidilebilir?

Boracay Adası’na Nasıl Gidilebilir? Türk vatandaşlarına özel olarak 30 gün vizesiz seyahat izni vermekte olan bu ada ziyaret etmeniz gereken yerlerdendir. Türkiye’den direk uçak ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir ada değildir. Ancak Filipinler Manila’ya direk uçuş sağlanabilmektedir.

Türkiye Manila arası uçuşlar 12 saat sürmekte ancak 12 saat uçuştan sonra 5 saatlik bir deniz yolculuğu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bu uzun ve yorucu yolculuğun sonunda karşılaşacağınız güzellikler için değdiğini düşüneceksiniz. Ada’ya ulaşım sağladıktan sonra eğer araca ihtiyaç duyarsanız kolayca araç kiralayabilirsiniz. Her yere rahatça gidebilmek için uygun fiyatlarla araç kiralamak mümkündür. Adaya yapacağınız yolculuk esnasında göreceğiniz yerlerde hoşunuza gidecek.

Boracay Adasına nasıl gidilir?

Manila üzerinden 45 dakikalık bir uçak yolcuğu ile de adaya ulaşmak mümkündür. Ancak ada üzerinde havaalanı bulunmadığından en yakın Caticlan Havaalanına uçarak oradan Caticlan-Boracay feribotları ile kullanım sağlanarak 10 15 dakika içerisinde Boracay Adasında olabilirsiniz.

GÖZAT  Kendine Bağlı 17 Adacığı ve Üzüm Bağlarıyla Bozcaada

Çok zorlu bir ulaşıma sahip gibi görünen bu ada aslında son derece güzel görseller ile yolculuk yapmanıza sebebiyet vermektedir. Yolculuğunuz esnasında hem eğlenecek hem de Boracay Adası yolculuğunuzda farklı deneyimler kazanacaksınız.

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]
deniz
Yeni nesil amatör kampçı. Bilip öğrendiklerini Bushcraft Okulunda paylaşıyor.