fbpx

”Doğada Ev Yapalım” Tanıtımı…(Container House)

Öncelikle videonun seslendirmesini yapan Said Gülüm‘e teşekkür ederiz…

Doğanın içinde konforlu bir şekilde yaşamaya hazır mısınız?

Hepimizin son günlerde yaşadığı karantina günleri bizi bir hayli bunalttı. Sanırım çoğumuz kapalı kaldığımız evlerimizde, özgürce gezmenin ne denli değerli olduğunu anlamış olduk.

Bizim gibi sizde doğa da olmayı özlediyseniz, bu konu tam size göre…

İnsanoğlu doğada hayatta kalmak için birçok beceri geliştirmiştir. Ateşi bulmak, hayvancılık, tarımcılık, kesici aletler geliştirmek bunlara örnek gösterilebilir. Tabi ki gününü çalışarak geçiren insanoğlu barınmak içinde mağara ya da benzeri alanlarda konaklayarak dış etkenlerden kendini korumuştur. Sonraları da yapılar inşa ederek medeniyetler kurmuş ve gelişmiştir. Yapılar geliştikçe insan kendini daha güvenli hissetmiştir. Güvenlik sağlandıkça konfor aranmış ve bu bağlamda 

Günümüzde çoğumuz modern yapılarda hayatımızı sürdürürken, doğadan uzaklaşarak birçok becerimizi de kaybediyoruz. Bazılarımız doğanın içinde kendini iyi hissediyor ve kamp alanlarını tercih ediyor. Kurulan çadırlarla doğanın içinde huzuru hissediyoruz. Ateş başında geçirdiğimiz süre bizi dinlendiriyor. Doğa yürüyüşleri ile nefes alıyoruz.

Yine birçoğumuzun hayali, bu güzel doğanın içinde yaşam alanı oluşturmak ve tatil günleri ya da emeklilik döneminde burada yaşamak olmuştur.

Tercihler tam bu noktada oluşuyor. Kimimiz yazlıkları ve siteleri tercih ederken kimimiz de daha sakin bir yaşam şeklini tercih ederek müstakil evlere yöneliyor. İmkânlar ve istekler doğrultusunda bir şekilde doğada ki yerimizi alıyoruz.

Ormanın içinde ya da deniz kenarında yaptığınız bir ağaç evde geçireceğiniz zaman size huzur ve mutluluğu sembolize ediyor.

Bizde Bushcraft Okulu olarak, doğa da ki yerimizi almak için kolları sıvadık ve sizler için çoğunuzun da bildiği bir konuyu işlemeye karar verdik.

GÖZAT  Kontrol Listesi (Checklist)

Conrainer House yani Konteynır Evler…

Mesleği gereği birçok mimari projede yer alan Egemen İzmirli ile Bushcraft okulunda bölümler halinde yayınlanacak Konteynır ev projesini yayınlayacağız. Başından sonuna kadar sizlere bu projeyi sunmak istiyoruz.

Detaylı ve açıklayıcı bir seriye başlamadan önce işleri biraz daha zorlaştırıp, düşük bir bütçe belirleyeceğiz.

Ayrıca belirlenen sürede bu yapının bitmesini isteyeceğiz.

Malzeme temininden proje aşamasına alınan izinlerden yaşanan sorunlara kadar detaylı bir sunum olmasını istiyoruz.

Umarım keyifle izleyeceğimiz faydalı bir seri olur… Görüşmek Üzere…

Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bushcraft Okulu’na yardımcı olabilmek ve içeriklerimizin artarak devam edebilmesi için bizi FacebookTwitter ve İnstagram üzerinde takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz. Takipçilerimizi seviyoruz ve onlara kendilerini daha özel hissetmelerini sağlıyoruz. Ve ayrıca, bu gönderiyi sosyal medya kanallarında arkadaşlarınızla paylaşarak onların bilgilerini de arttırabilirsiniz.

Konuya dahil olmak ve soru sormak için aşağıdaki yorumlar kısmına bir not bırakabilirsiniz. Misyonumuz, insanların en iyiye en iyi şekilde hazırlanmalarına yardımcı olmaktır.

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]
Egemen İzmirli
Kendini doğaya adamış maceraperest, doğa adamı, iç mimar ve blog yazarı.