fbpx

Evde Kamp Nasıl Yapılır?

Pandemi ve sokağa çıkma yasağı bu günlerde çoğumuzu (özellikle de büyükşehirlerde yaşayanları) evimizde kalmak zorunda bıraktığından, arabanıza atlayıp kamp yapmaya gidebildiğiniz günleri özlüyor olabilirsiniz. Ayrıca, kamp teçhizatınızı kullanmaya devam etmenin ve bu belirsiz zamanlarda macera yaşamanın bir yolu olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Belki de bu haftaki maceranız evde kamp yapımı olabilir.

Korkmayın, evde kamp yapmak her zamanki kamp gezinize eğlenceli ve eşsiz bir alternatif olabilir. Oturma odasında bir çadır kurmayı ya da arka bahçenizde geçici bir kamp yeri kurmayı tercih edin, evde bir kamp macerası, özellikle şu zorlu günlerde ailenizle benzersiz ve unutulmaz bir şey yapmak için gerekli olan şey olabilir. Tek ihtiyacınız olan biraz hayal gücü ve macera duygusu.

Evde Kamp: Salonda Kamp Yapmak

evde kamp yapmak
Evde Çadır Kurmak

Kampla ilgili en iyi kısımlardan bazıları nelerdir? Yeni bir bölgede uyumak, kampa özel yemekler yemek ve etrafta teknolojik aletler olmadan sevdiklerinizle bağlantı kurmak gibi şeyler akla gelebilir. Bütün bunları, sadece oturma odanızda kamp yaparak bile mümkün kılabilirsiniz. En büyük dış mekan maceralarınızla bile karşılaştırılacak unutulmaz bir (veya iki) gece yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Oturma odanızda rahatça çadırınızı kurabileceğiniz bir alan açın. Çadırınız yoksa, bir battaniyeden çadır yapmayı veya sadece uyku tulumlarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bir kamp ocağınız varsa, gerçek bir kamp ateşinde olduğu gibi ateşin üzerinde marshmallow veya sucuklu yumurta bile yapabilirsiniz. Birkaç ayar ile evde yapması kolay lezzetli kamp tarifleri de var, sadece arama motorlarına bakmanız yeterli olacaktır.

Nasıl marshmallow yapacağınızı bilmiyorsanız Her Seferinde Mükemmel Marshmallow Kızartabilmek isimli makalemize göz atabilirsiniz.

GÖZAT  Doğanın Şifası Thymus (Kekik)

Evinizde bulunan herkesin telefonlarını ve diğer elektronik cihazları kapatmasını ve birlikte etkinlik yapmaya odaklanmasını sağlayın. Belki ışıkları kapatır ve hayalet hikayeleri anlatırsınız, iskambil oynarsınız veya çadırda şarkı söylemenin tadını çıkarırsınız. Ne yapacağınız tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. 🙂

Evde kalmak zorundaysanız ve sıkıldığınızı hissediyorsanız, çadır kurmak ve “kamp” yapmak, kilitli yaşamın monotonluğunu kırmak için hoş bir tempo değişikliği sunabilir.

Evde Kamp: Bahçede Kamp Yapmak

evde kamp yapmak

Bahçenizde güvenle dışarıda kalabiliyorsanız, içeride kalmak yerine orada kamp kurmayı tercih edebilirsiniz. Bu seçenek, düzenli bir kamp gezisine daha yakın deneyim sağlar, evinizin içinde olan eşyalar sadece birkaç adım ötenizde olur.

Harika bir kamp gezisi için ihtiyacınız olan tüm rahat kıyafetlere, iyi kitaplara, lezzetli yemeklere ve eğlenceli oyunlara sahip olabilirsiniz.

Bahçenizde bir kamp ateşi yakın ve sevdiklerinizle birlikte toplayın. Evde olmaktan sıkılmış ve yorgun hissediyorsanız, dışarıda uyumak sadece ihtiyacınız olan nefesi size sunabilir.

Dışarıda birşeyler atıştırmak alacağınız tadı daha iyi hale getirir, öyleyse neden sabah uyandığınızda kahvaltınızı yaparken kahvenizi çadırınızda doldurmuyorsunuz? Maceranın, Güneş doğduğunda sona ermesine gerek yok.

Neden Evde Kamp Yapmalısınız?

Birçok insanın kamp yapmayı sevmesinin nedenlerinden biri, rahatlatıcı, farklı ve özel bir şey sunuyor olmasıdır. Yavaşlayıp doğa ile bağlantı kurmanın ve kendimize zaman ayırmanın ve arkadaşlarınızla ve ailenizle kesintisiz zaman geçirmenin ve sizi bir araya getiren bir şey yapmanın bir yoludur.

Şu anda istediğiniz kadar geniş ve rahat dolaşım özgürlüğünüz olmayabilir, ancak kendi arka bahçenizde sizi oldukça iyi bir macera bekliyor olabilir. Neden denemiyor ve hangi anıları yaratabileceğinizi görmüyorsunuz?

Şu anda etrafta dolaşan tüm strese, endişeye ve korkuya karşı, hepimizin normal hissettiren ve kendimiz gibi hissettiren şeyleri yapabileceğimiz kadar zaman harcamamız gerekiyor. Bunu okuyorsanız, kamp yapmayı seviyorsunuz demektir.

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]
Serkan Sezer
Doğaya meydan okumaması gerektiğini bilen, ona adapte olmak isteyen, bushcraft felsefesini hayatının merkezine oturtmuş bilinmeyen bir denklemin parçası. Şehir hayatında tıp doktoru, video içeriği üreticisi ve internet sitesi geliştiricisi olarak hayatına devam etmekte.