fbpx

Forum
Afrikada’ki Lesedi ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Afrikada’ki Lesedi Köyü ve Turu  

  RSS
Serkan Sezer
(@serkan)
Onurlu Üye Admin
lesedi

Kabile hayatıyla tanışmaya hazır mısınız? Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yer alan ve ziyaretçilerinin bir masal dünyasına yolculuk etmesini sağlayan Lesedi Parkı, sizi attığınız her adımda şaşkınlığa uğratacak. Park girişinde Debeli Kabilesi tarafından karşılanarak büyülü bir dünyaya merhaba diyebilirsiniz. Geziye çıkmadan önce önerilerimize kulak vererek daha keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz…

 1. Yerli Halkın Yaşam Kültürünü Öğrenin

Kabilelerin günlük yaşamı hakkında bilgi edinebileceğiniz köy turunda yerli halkın kültürü hakkında da merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

 1. Yerel Kıyafetlerle Unutulmayacak Anılar Biriktirin

Köy girişinde Debeli kabilesinin üyeleri tarafından ikram edilen yiyeceklerin tadına bakabilir, yerel kıyafetler ve aksesuarlarla özel anılar biriktirebilirsiniz.

 1. Zulu Kabilesinde Evlilik Törenleri

Zulu kabilesinde 25 kişinin birlikte yaşadığı üstü sazlıklarla kapalı olan evlerini ziyaret edebilirsiniz. Şansınız yaver giderse bir evlilik törenine denk gelebilirsiniz.

lesedi dans
 1. Kabile Danslarını İzlerken Kendinizi Müziğin Ritmine Bırakın

Soto kabilesinin evlerini gezerken yerel halkın yaptığı dansları izleyebilirsiniz. Tütün içen erkekli kadınlı gruplar arasından geçerken sırtında çocuklarını taşıyan annelerle tanışabilirsiniz.

 1. Yerel Lezzetlerin Tadına Varın

Kabile danslarını izlerken minik üyelerin sıcak gülümsemesi ve doğal hareketleri bu tura çıktığınız için kendinizle gurur duyma fırsatı yaşamanızı sağlayacak. Lesedi Köyü içinde kurulan ve turistlere yönelik hizmet veren restoranlarda timsah, deve kuşu ve impala etini tadabilirsiniz.

 1. Hayatınızın En Eşsiz Deneyimine Hazır mısınız?

Hayatınızın en eşsiz deneyimini yaşama fırsatı sunan Güney Afrika turunda, gerçek bir kabile hayatını yakından görebilirsiniz. Enerjik ve eğitimli rehberler sayesinde tur içinde gördüğünü her ayrıntı hakkında bilgi sahibi olabilir kimi zaman da teknolojinin hayatımızı ne hale getirdiğini düşünebilirsiniz.

 1. Afrika Seyahatine İyi Bir Başlangıç

Belki de endişeyle çıkacağınız Afrika turuna Lesedi Köyü turuyla başlayarak verdiğiniz doğru karardan dolayı kendinizi kabile üyelerinin ellerine daha rahat teslim edebilirsiniz.

lesedi dans 2
 1. Alışverişi İhmal Etmeyin

Lesedi Köyünü gezdikten sonra hem kendi anılarınızı her zaman taze tutmak hem de sevdiklerinizi memnun etmek için alışveriş yapmayı ihmal etmeyin.

 1. Güney Afrika’nın Altın Şehri

Her adımda yeni güzellikler buluşacağınız bir Güney Afrika şehri olan Johannesburg’da farklı kültürlerden ortaya çıkan yüksek enerjili havaya hayran kalacaksınız. Muhteşem doğanın yanı sıra; müze, sanat galerisi ve Lesedi Köyü gibi tema parkları ziyaret edebilirsiniz.

 1. Güney Afrika’ya Ne Zaman Gidilir?

Ilıman bir iklime sahip olan kıtaya yılın her günü ziyaret yapılabilir. Kasım ve Ocak ayları arası ülkenin en kalabalık olduğu dönemdir.

 1. Saat Farkını Dert Etmeyin!

İki ülke arasında saat farkı olmadığı için seyahatinizi planlarken saat farkını dert etmeyin.

 1. Önemli Festivaller

Güney Afrika, Johannesburg ve Lesedi Köyü gezisini planlarken ülkede kutlanan önemli festivallerin tarihlerini de göz önünde tutabilirsiniz. 31 Aralık’ta Johannesburg Festivali, Eylül ayında Yaşayan Sanat festivali, Şubat ve Mart aylarında Şemsiyelerin Dansı ve Ağustos-Eylül döneminde de Jazz festivali görülmeye değer.

 1. Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Günlük planınızı yaparak verimli bir seyahat geçirebilirsiniz. Lesedi Köyü’nden artan zamanınızda mutlaka görmeniz gereken yerler arasında; Gold Reef City, Botanical garden, The Old Fort, Museum Africa ve Mandela House sayılabilir.

mandela evi

Gezinizi planlamadan önce tur rehberiniz sizi her detay hakkında bilgilendirecektir.Hırsızlık olaylarına karşı önlemlerinizi baştan alarak sorunsuz bir gezi geçirebilirsiniz. Bu aşamada ıssız yerlerden uzak kalmaya özen gösterin. AIDS virüsünün yaygın olduğu şehirde kendinize her anlamda dikkat etmek için çok fazla sebebiniz olacak! 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2020 10:46 pm

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar Email Adresi

Başlık *

 
Ön izleme 0 Revizyon Kaydedildi
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 9 Ortalama: 4.3]