Peugeot 405 1.9 SRİ Hakkında – Arazi Araçları ve Off Road – Bushcraft Okulu Forumları Peugeot 405 1.9 SRİ Hakkında – Arazi Araçları ve Off Road – Bushcraft Okulu Forumları

Forum

 class=

Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Peugeot 405 1.9 SRİ Hakkında

Serkan Sezer
(@serkan)
Tanınmış Üye Admin

 

1987 yılında Fransa’da üretimine başlanılan Peugeot 405 modelinin devamı olan ve 1993 yılında yenilenen iç tasarımı ile üretimine devam edilen otomobil, sedan ve hatchback model olarak dünya piyasasına giriş yaptı. Güçlü motoru,  ekonomik yakıtı, gelişmiş süspansiyon sistemi ve en önemlisi, fiyatı ile sınıfının en çok tutulan otomobillerinden biri olmayı başardı. Zaman geçtikçe değeri artan ve geniş kullanıcı kitlesi ile gönüllere giren 405 modeli, dünyanın birçok ülkesinde klasik araba kategorisinde anılmaya başlandı. Uzak doğu ülkelerinde 2. el piyasasında oldukça rağbet gören ve genç nesiller için yüksek beygir gücü, düşük yakıt tasarrufu, ekonomik fiyatı ve modifiye tutkunları için bulunmaz bir kaporta şekline sahip olan 405 modeline rağbet, gün geçtikçe artmış ve artmaktadır.

Öyle ki İran, 2020 yılı dahil olmak üzere motorunu yenileyerek kaporta ve iç döşemesi olarak halen daha aynı arabayı üretmektedir ve ilk üretimine sadık kalarak kaporta şeklinde hiçbir değişiklik yapmamıştır. Peugeot 405 1.9 SRİ modeli otomobili kullananların neden başka bir araca meyil etmeyip bu modelde ısrarcı olmalarını anlamak için, muhakkak bu modelin kullanılması gerekmektedir. Zaten bu aracı siz de kullanmaya başladığınızda asla vazgeçemeyeceksiniz.

Peugeot 405 Aracı Kullanıcı Yorumları

Bir kullanıcı olarak modeli tarif etmek gerekirse, paslanmaya karşı krom alaşımlı kaportası yıllar geçse de asla çürümüyor. İç konforu, sürüş esnasında kullanıcıya rahat bir görüş mesafesi vererek araba kullanmanın keyfini doruk noktasına çıkarmaktadır. İç konsol, tamamen sade tutulduğundan dolayı, hem gözleri yormuyor hem de kullanımı kolaylaştırıyor.

Modelin Beğenilmeyen Kısımları

Her araba gibi, ne kadar iyi olsa da bir kullanıcı olarak hoşnut olunmayacak kısımları da elbette bulunuyor. Oto sanayi jargonuyla, kronik arızalarının el belirgin özellikleri; cam sıyıcı fitiller, kapı fitilleri ve kapı üst direk fitilleridir. Yani kısaca otomobilde ses ve su yalıtımı kullanılan fitil grubu, beklenenin çok altında kalmıştır. Fitil gurubu haricinde, genel olarak diğer tüm özellikleriyle kullanıcılarından tam puan alan bir modeldir.  Sonuç olarak eğer İran da yaşamıyorsanız, Peugeot 405 modeli, sıfır kilometre olarak kullanamayacağınız fakat 2. el kullanımı ile de sizi memnun edecek çok kaliteli bir otomobildir.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 22/08/2020 2:19 pm
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 19 Ortalama: 4.6]