Av Tüfeği Ruhsatı İçin Gereken Belgeler 2020 – Sayfa 2 – Avcılık – Bushcraft Okulu Forumları Av Tüfeği Ruhsatı İçin Gereken Belgeler 2020 – Sayfa 2 – Avcılık – Bushcraft Okulu Forumları

Forum

class=

Av Tüfeği Ruhsatı İ...

Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Av Tüfeği Ruhsatı İçin Gereken Belgeler 2020

Sayfa 2 / 2
Krizantem
(@krizantem)
Aktif Üye

Avcılık her ne kadar güzel bir uğraş olmasa bile avlanmak için bu kadar belge istenmesinin güzel bir olgu olduğunu söylemeliyim, bu arada Şengen vizesi almak için bizlerden daha fazla şey istedikleri de bir gerçek.

Ancak konu bu kadar basit olmamalı, çünkü askerlik zamanı av tüfeklerinden çok daha tehlikeli sonuçlar doğurabilecek olan G3 tüfeklerini emanet ederken bizlerden böyle raporlar istemediler, önüne gelen herkese verdiler. Allah'a şükür ki üçbeş münferit vaka haricinde bir vukuat meydana gelmedi.

Ama borçla tüfeğin arasındaki bağlantıyı anlayamadım açıkçası.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/09/2020 2:04 pm
Aykut
 Aykut
(@Aykut)
Misafir

Açıkçası her ne kadar tasvip etmesem de avcılık öğrenilmesi gerekilen bir konu. İnsanın başına ne geleceği bilinmez. Yakın zamanda temin etmeyi düşünüyorum, bu konuda bu özet bilginiz ve makaleniz oldukça yardımcı oldu teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/09/2020 3:39 pm
Mervefulya
(@mervefulya)
Aktif Üye

@serkan Avcılık merakı olanlar için bilgilendirici bir yazı. Hiç avcılık ile uğraşmadım ama bu bilgileri öğrenmem iyi oldu. Teşekkürler 😉

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/09/2020 12:04 am
Turan
 Turan
(@Turan)
Misafir

Av tüfeği almak istyrdm ama almak için gereken şartları bilmyrdm ruhsatlı yada ruhsatsız olmasnn bir önemi yok sanyrdm ama paylastgnz yazı sayesinde ruhsatlı olması gerektiğini öğrendim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/09/2020 1:26 pm
İbrahim Burak Türker
 İbrahim Burak Türker
(@İbrahim Burak Türker)
Misafir

Çok güzel bir yazı yazmışsınız elinize sağlık bende av tüfeği alıcaktim ve bu bilgiler sayesinde daha fazla bilgi sahibi oldum çok teşekkür ederim

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2020 12:49 am
fAHRİ CAN
 fAHRİ CAN
(@fAHRİ CAN)
Misafir

Güzel bir yazı olmuş, eklemek istediğim konu sağlık raporu . Taşıma , bulundurma tabanca ve yivsiz av tüfeği ruhsatları sahibiyim . Sağlık ocağından alınan raporun geçerli olduğunu yazmışsınız keşke öyle olsa. İnanın işin en zor ve eziyetli kısmı bu . Ortapedi, göz , Kbb , dahiliye ve psikiyatri bölümleri olan bir hastaneden ve Devlet hastanesinden alınacak bir rapor olmalı . Bu hastaneler bu tip raporları haftanın belli günlerinde heyet kurup veriyorlar, 2020 de ödediğim ücret 250 tl idi bu rapor için. Resmi kanaldan bir adet antidepresan kullanmış olsanız bile bu raporu en önemli ayağı olan psikiyatriden olur alamazsınız . Kısacası sağlık ocağından alınan rapor geçerli değil , o rapor ehliyet için geçerli .

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/01/2021 10:58 am
Serkan Sezer
(@serkan)
Tanınmış Üye Admin

Yivsiz av tüfeği alacaksanız aile hekimliği tarafından verilen rapor geçerli. Hem kendim hekimim, hem de 2020 yılında av tüfeği aldım.

Tabanca ve yivli av tüfeği için hastaneden alınması şartı var. Ek olarak kronik bir rahatsızlığı olan kişilerde medula sistemi üzerinden gelen verilere göre hastane raporu istenmesi gerekli olabiliyor. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 13/01/2021 11:26 pm
Kara Budun
(@kara-budun)
Aktif Üye

Geçen ay yeniledim ruhsatı. Serkan Sezer'in de belirttiği üzere yivsiz av tüfeği ruhsatı almak için aile hekiminden alınacak rapor yeterli. Diğer taraftan artık ruhsatlar kartona ya da kağıda değil, tıpkı ehliyet gibi plastik kartlara basılıyor. Bu kart için de Ziraat Bankasına 100 TL ödüyorsunuz. Dilerseniz tüm yivsiz tüfeklerinizi tek bir kartta toplayabiliyorsunuz. Her bir tüfeğiniz için ayrı kart istiyorsanız yukarıdaki meblağı her bir kart için ayrı ayrı ödüyorsunuz. Bu arada vesikalık fotoğrafların da biometrik olması gerekiyor.

Bu ileti 1 ay önce 2 defa tarafından Kara Budun tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2022 4:51 pm
Sayfa 2 / 2
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 19 Ortalama: 4.6]