Powerbank Nedir? Özellikleri Nelerdir? – Ekipman İnceleme ve Testleri – Bushcraft Okulu Forumları Powerbank Nedir? Özellikleri Nelerdir? – Ekipman İnceleme ve Testleri – Bushcraft Okulu Forumları

Forum

 class=

Powerbank Nedir? Öz...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Powerbank Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Serkan Sezer
(@serkan)
Tanınmış Üye Admin

    Telefonlarımız, tabletlerimiz, akıllı kol saatlerimiz, kablosuz kulaklıklarımız. Bu cihazların hepsi şarj ile çalışmaktadır. Yani bir pil, batarya ile çalışmaktadırlar. Günlük yaşam şartlarımız bu cihazları oldukça fazla kullanmamıza yol açmaktadır. Bazı önemli durumlar olduğunda şarjımızın çok az kaldığını çoğu kişi görmüştür. Bu durumdan kurtulmanın bir yolu yanınızda şarj aleti taşımak olacaktır. Ama bundan daha kolay bir yöntem var ki yanınızda Powerbank taşımak olacaktır. Dışardaysanız, sosyal ortamlarda ve benzeri yerlerde bulunuyorsanız bu tür yerlerde priz bulmanız zordur. Bulsanız bile sizin konumunuza uygun yerde değildir. Bazı durumlarda ise kafede bulunan garsona telefonunuzu verip onların şarj etmesini beklersiniz. Bunlardan kurtulmanın ve daha kolay yolu da Powerbank taşımanız olacaktır.

    Powerbank bu kadar kolaylık sağlıyor ve işimizi görüyorken ürünün ne işe yaradığını öğrenmek gerekir. Powerbank, normal telefon cihazlarınızı şarj eder gibi şarj edeceğiniz bir cihazdır. Bu cihazı şarj ettiğinizde içerisinde enerji birikimi olmaktadır. Bu enerji birikimini daha sonra başka cihazlara aktarmanıza yardımcı olur. Yani taşınabilir priz özelliği gösterir de diyebiliriz. Bu cihazlar sayesinde telefon şarjınızı, akıllı saatinizi, kablosuz kulaklığınızı ve benzeri şarj edilebilir cihazları şarj edebilirsiniz. Şimdi gelelim bu cihazları alırken nelere dikkat etmeliyiz onlardan bahsetmeye.

  • Powerbank alacaksanız eğer ilk önceliğiniz şarj kapasitesinin yani mAh seviyesinin kaç olduğuna dikkat etmeniz olacaktır. Çoğu cep telefonun şarj kapasitesi 5000mAh olmaktadır. Bu telefonları şarj etmek istiyorsanız eğer 5000mAh’lik bir Powerbank işinizi tek seferlik görecektir. Ama ful şarj dolumu yapması da size bağlıdır. Powerbank, telefonunuza bağlıyken cihazınızla da uğraşıyorsanız eğer daha geç dolum yapması öngörülmektedir. Bu yüzden şarj kapasitesini oldukça fazla tutmanızda fayda vardır. En iyi Powerbank kapasitesi ise 20.000mAh kapasitededir. Bu da bir telefonu 4 seferde dolum sağlaması demek oluyor. mAh derecesi ne kadar artarsa Powerbank cihazının fiyatı da bir o kadar artacağını da unutmamanız gerekmektedir.
  • Boyutu ve inceliği sizler için de bir öncelik olması gerekmektedir. Telefonunuza bağlı olacak bu cihazların ağır olması sizlerin taşıma kolaylığını zorlaştıracaktır. Bu sebepten alacağınız Powerbank ince ve hafif olmasında fayda olacaktır.
  • Bazı Powerbank türlerin de fener özelliği bulunmaktadır. Bu fener özelliği ihtiyacınız olmayacak bir özellikse bu özelliğe sahip Powerbank almanızı önermemekteyim. Çünkü bu fener özelliği cihazınızın enerjisini her fener açışınızda azaltacaktır.
  • Powerbank çeşitlerinden bir diğeri de Wireless Şarj Uyumu. Telefon cihazınızı Powerbank’e yakın tuttuğunuz taktirde telefonunuzu şarj etmesidir. Bu tür Powerbank, özelliği gereği kablo ihtiyacına gerek duymamaktadır. Unutmamanız da gerekmektedir ki bu kablosuz diye tanıttığımız cihazlarda aynı zamanda kablolu şarj etmek için de girişler bulunmaktadır.
CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 18/09/2020 10:24 pm
Metin Bedir
 Metin Bedir
(@Metin Bedir)
Misafir

Benimde xiomi power bank cihazım vardı kullanmadığım için bozuldu sarj doldurmuyor anladım ki sarj bitince doldurulması gerekiyor iş lazım olsun veya olmasın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 3:09 pm
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 19 Ortalama: 4.6]