Bahçe Ve Bitki Bakımı Nasıl Yapılır? – Habitat – Bushcraft Okulu Forumları Bahçe Ve Bitki Bakımı Nasıl Yapılır? – Habitat – Bushcraft Okulu Forumları

Forum

 class=

Bahçe Ve Bitki Bakı...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Bahçe Ve Bitki Bakımı Nasıl Yapılır?

camper
(@camper)
Güvenilir Üye
bahçe bakımı 3

Her fidanlık ilkbaharda benzersiz bir değerlendirme yaşamalıdır. Kış koşullarında basılan kir, havaya ihtiyaç duyar, çim uyanır, ağaçlar budanır. Topraktan dolaştırılan hava, bitkilerin altta yatan temellerinin ilerlemesini sağlar. Restore edilmiş bahçeler cömert yeşil bir doğaya ve budanmış ağaçlar yeni sürgünler için hazırlanmıştır. Tomurcukların çiçek açan kısımlarını açmak, yıpranmış toprağın bir kez daha nefes almasını sağlamak için önerilere ihtiyaç duymanız durumunda, eşlik eden iş talebi ile bahar bahçenizi koruyabilir ve aldatabilirsiniz:

 

 Not: Çocuk bakımına başlamadan önce donanımınızın ekstra ekstralarını kontrol edin.

 

Yabancı ot temizliği

 

Her yerde tutulan fidanlıktaki yabani otlardan ziyade, güzel çiçekler, bahçe bezemeleri, yeni sürgünler veren ağaçlar olmalıdır. Sonuç olarak, yabani ot temizliği ilkbaharda fidanlık desteğinin vazgeçilmezidir. Kreş eldivenlerini giyerek otu temizleyebilirsin. Bir kez daha gelişip gelişmemek amacıyla yabani otları temellerinden çıkarmak zorunludur. Elinizle yabani ot temizleme prosedürü köklerin kir altında kalmasını sağlayabilir ve otu yarım ay içinde tekrar temizleyebilirsiniz.

 

Çapa makineleri, ot temizliğinde en garantili aktiviteyi yapar. Dökülen kuru ve şımarık yaprakların temizlenmesi benzer makinelerle mümkün olmalıdır.

 

Çit bakımı ve ağaç budaması

 

Canlı bir çit bitkisi ile fidanlığınızın sınırlarını çizme şansınız olduğunda, kış koşullarında gelişen ve göz ardı edilen çit zamanla yapısını kaybedecektir. Bunun için çitlerinizi bahçe makası veya destek düzeltici ile kesebilirsiniz. Destek düzelticileri her durumda dengeli bir çit resmi için giderek daha değerlidir. Bir destek düzeltici ile küçük dalları bulabilir ve ayrıca küçük çalılar için bakım yapabilirsiniz.

 

Kir havalandırma çalışmalarına başlamadan önce, yabancı ot temizliği, çit kesimi ve ağaç budaması tamamlanmalıdır.

 

Bahçe kesici

 

Bahçenizin Spring ile zengin görünmesi durumunda şanslısınız. Budama, pozisyonları ve kreş çöplerini ortadan kaldırmanın ardından, çimlerinizi canlandırmak ve hepsini sıraya koymak için avlu kesicinizi tanktan çıkarabilirsiniz. Kazma aletleri arasında bahçe kesicileri bu anlamda en iyi işi yapar.

 

Başka bir çim biçme makinesi satın alma şansınız olduğunda, kreşiniz için makul bir tane seçmelisiniz. Akülü çim biçme makineleri ile aküyle çalışma saati tam yetkinlik kazanmanız açısından önemlidir. Mekanik çim biçme makineleri küçük bahçeler için mükemmeldir. Büyük kreşler için yüksek bir pil limiti veya elektrikli çim biçme makinesi seçebilirsiniz.

 

Toprak hava sirkülasyonu

 

Fidanlık desteğinin temel taahhütlerinden biri, otsuz bölgelerde kiri havalandırmaktır. Uzun bir süre havalandırılmayan, soğuk ve sağanakların etkisi ile sıkışan ve sıkıştırılan kir, gelişeceği bitkiler için verimli olacak şekilde hava içinden dolaştırılmalıdır. Yüzü gösteren kir, fidanlıktaki yabani ot temizliğinden sonra hava ile dolaşmalıdır. Bu makineler, kış koşullarında sıkılmayan ve nemden etkilenen yeşil büyüme ile şekillenen kiri temizlemek için her bahar temizliğinde çalışmanızı bu pratik bilgiler ile kolaylaştırır.

 

Kirin içinden hava sirküle ettiği noktada, kiri kompostla temizledikten sonra bitkiyi ekebilirsiniz.

 

Son tamamlamalar

 

İlkbaharda xiulian uygulamasının son işlerinden biri enkazın silinmesidir. Kötü yaprakları ve budanmış dalları parçalayıcıdan geçirerek kendi gübre kompostunuzu kurabilirsiniz. Son zamanlarda ektiğiniz bitkileri sularken, bir varil içinde toplayacağınız squanders için sıkıca asıldıktan birkaç hafta sonra suyu besinlerle kullanabilirsiniz.

 

Sonunda, fidanlığınızda satın aldığınız canlı çiçekleri ve fideleri ekebilir ve en son ilgili ilgi noktasından fidanlık zevkinize devam edebilirsiniz.

 

Hayat ya cesur bir maceradır ya da hiçbir şey!

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 30/07/2020 11:20 pm
Beğenenler Serkan Sezer
Konu Etiketleri
maxiimuss
(@maxiimuss)
Yeni Üye

Bahçe bakımının bir diğer önemli hususu istenmeyen çim,ot vb. şeyleri temizlemektir. Bunları temizlemezsek ektiğim ürünler iyi sonuç vermez. Kendi bahçem ufak ama hobi amaçlı birşeyler ekiyorum. Bosch un arm 32 modeli olan çim biçme makinesini aldım. Bu alanda yani amatör anlamda ilgilenenler için fazlasıyla yeterli bir ürün. Piyasada bu ürünü en uyguna verne siteyi aşağıya bırakıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/02/2021 10:55 am
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 19 Ortalama: 4.6]