Kış aylarında kamp yapmayı seven var mı cidden? – Kampçılık – Bushcraft Okulu Forumları Kış aylarında kamp yapmayı seven var mı cidden? – Kampçılık – Bushcraft Okulu Forumları

Forum

 class=

Kış aylarında kamp ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Kış aylarında kamp yapmayı seven var mı cidden?

Alper Akkuş
(@alpeertungaakkus)
Yeni Üye

Hiç anlamadığım bir insan türü vardır, kış aylarını sevenler. İkinci anlamadığım insan türü ise kışın kamp yapmayı sevenler. Hatta kış ayları gelince soba ile edebiyat yapan bir güruh bile yok değil. Yok portakal kabuğu yok kestane. Ulan tek derdi hıyarın instagram'a fotoğraf atmak iken adam gelmiş sağda solda edebiyat yapıyor.

Asıl sorumuza gelirsek gerçekten seven var mı merak ettiğim bir konu. Ben mart ayında Abant'a gitmiştim. Malum Abant'ta ne telefon çeker ne de ekipmanın yoksa doğru düzgün kamp yaparsın. Çadırım husky marka idi. Ama yanlışım battaniye, yorgan ile gitmekti. Altıma ne kadar mat sersem de kamp tulumumun olmamasıydı. Böyle bir soğuğu ben daha önce tatmadım. Yanımızda pardon obamızda her ne kadar ateş yansa da yok böyle bir şey ya; bildiğin kafam dondu abi. Gece 4'de zar zor kalkıp gidip arabada uyudum. Ekipmanla kış kamp nasıl yapılır deneyimlemedim ama çadırınız ne kadar iyi olursa olsun diğer ekipmanlar daha önemli. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 13/12/2020 5:19 pm
Serkan Sezer
(@serkan)
Tanınmış Üye Admin

Çok ekstrem şartlar olmadığı müdetçe kış kamplarını seviyorum, en azından sadece eğlence için gelen ergenler etrafta olmuyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2020 5:59 pm
nurullahoksuz
(@nurullahoksuz)
Yeni Üye

O içine işleyen soğuk var ya işte ateşin veya sobanın insanı iliklerine kadar ısıtması o kadar güzel ki anlatamam. Ama işler yazdığım cümledeki gibi olmuyor. Isınırsın, üşürsün,ısınırsın, üşürsün... diye devam eder. Ama zevki çok başka. Ben de profesyonel ekipmanlarla yapamadım ama odun sayısını arttırarak bunu dengeleyebildim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/12/2020 10:14 am
camper
(@camper)
Güvenilir Üye

Kış kampının tadı başkadır. kamp anında ne yapıyorum dersin, şehre dönüp duş alınca keşke biraz daha kalsaydım dersin.

Hayat ya cesur bir maceradır ya da hiçbir şey!

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2020 9:53 pm
Allycaptain
(@allycaptain)
Yeni Üye

tamamen ekipmanda biten bir şey. yazın belki kötü ekipman olsa bile gayet rahat geçirirsiniz ancak kış öyle değil. çadırın su geçirmezliği-nefes alabilirliği, kullandığınız matın R değeri, uyku tulumunun konfor değeri, içliğin özellikleri vs. şeklinde dallanıp budaklanarak gider. Ekipmanlar doğru seçildiğinde kış ayında kamp gerçekten keyifli oluyor. Bence kampı keyifsiz kılan şiddetli rüzgardır. Sıcağa-soğuğa illaki bir çare bulunuyor ancak şiddetli rüzgara maalesef çare yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2021 2:28 pm
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 19 Ortalama: 4.6]