fbpx

Forum
Uygun Fiyatlı Kamp ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Uygun Fiyatlı Kamp Alanları  

  RSS
Serkan Sezer
(@serkan)
Onurlu Üye Admin

Kamp yapmanın birçok farklı sebebi bulunmakta. Bu sebepler arasında doğa ile iç içe olabilme, farklı aktiviteler yapabilme şansı ve arkadaş gruplarıyla yapılabilmesi sayılabilir. Bunların yanı sıra bir de ekonomik sebepleri vardır. Bir kamp tatili otel tatiline oranla kat ve kat daha ucuz olabilir. Üstelik daha samimidir. Bu yüzden birçok insan uygun fiyatlı kamp alanları hakkında araştırma yapmakta. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken şey, fiyat ne kadar düşük olursa şartlar o denli kötü olabilir. Bu her zaman geçerli olmasa da çoğunlukla değişmeyen bir kaidedir.

Özellikle Türkiye’nin en popüler kamp alanlarına ev sahipliği yapan Akdeniz ve Ege bölgesinde kişi başı günlük 25 TL’den 100 TL’ye kadar kamp yapma fırsatları bulabilirsiniz. İşte sizin için uygun fiyatlı kamp alanları listesi:

Kalemlik Orman Kamp: İzmir’in Kalemlik orman bölgesinde yer alan ve 22 hektarlık bir arazide yer alan tesisin içerisinde 500’e kadar çadır sığabilmekte. Ziyaretçilerinin denize sıfır bir konumda rüya gibi kamp yapabilecekleri alanda bungalov ev kiralayabilme imkânı da var. İçerisinde WC, temiz su, duş, restoran, plaj ve masa gibi olanakların yer aldığı tesise yaya giriş 11 TL, araçla 28 TL.

Danişment Tabiat Parkı: Denize sıfır ve masmavi bir alanda bulunan kamp alanında temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanaklar mevcut. Yaya olarak giriş yapmak 24 TL, kendi çadırınızla konaklamak günlük 45 TL.

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı: İsminin hakkını veren bu bölge, el değmemiş ormanları ve içerisinde yer alan irili ufaklı akarsuları ile büyüleyici bir ortama sahip. Burada kuracağınız kamplar için kesinlikle fazlasıyla dinlendirici ve harika olduğunu söyleyebiliriz. İçerisinde WC, sıcak su, temiz su ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir de tesisi olan alana araçla giriş 13 TL.

Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı: Türkiye’nin karakteristik bitki örtüsü ve sık ağaçlarıyla bezeli, tam ortasında gölet bulunan ve özellikle ilkbahar aylarında tercih edebileceğiniz bu alan kartpostalları anımsatacak derecede güzel. Otomobil ile giriş yapabileceğiniz alanda WC ve büfe gibi hizmetler yer alıyor. Günlük kamp kurma bedeli ise sadece 25 TL.

Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı: İzmir’in denize uzak kamp alanlarından birisi olmasına rağmen bunu olumsuz bir şekilde değerlendirmemeniz gereken bir tesis. Kara çam ormanlarının gölgelediği çadır alanlarında restoran, çocuk parkı, WC, temiz su ve mangal alanı gibi hizmetler bekliyor. Çadır alanına giriş fiyatı kişi başı günlük 22 TL.

Akyaka Orman Kampı: Muğla’da yer alan bu kampta standart kamp alanlarında bulabileceğiniz her türlü hizmete ek olarak TV, klima, toplantı salonu, restoran ve bar gibi imkanlar da bulabilirsiniz. Çadır kamplarına ek olarak taş ev, karavan ve bungalov hizmeti de veren tesiste 4 kişilik çadır fiyatları yaz sezonunda 110, kış sezonunda 70 TL.

Kazdağı Kamp: Burası bir kamp alanından ziyade minik bir kasaba gibi tasarlanmış son derece konforlu bir tesis. Balıkesir’de bulunan kamp alanında Wi-Fi, çamaşırhane, ortak aktivite alanları ve virüsle mücadele kapsamında detaylı önlemler yer almakta. Alan içerisinde bungalov ve çadır kiralama imkanları yer alıyor. 2 kişi günlük fiyatı 110 TL.

Ela Çadır Kamp: Balıkesir Burhaniye’de yer alan Ela çadır kamp, mavi bayraklı plaja sahip ender kamp alanlarından birisi. Ağaçlık bir bölgede yer alan tesiste Wi-Fi, çamaşırhane, plaj, duş ve WC gibi imkanlar var. Günlük fiyat sezonluk değişmekle birlikte ortalama 70 TL.

Çatlak Beach Camping: Ağaçlık bir alanda denize yakın bölgede bulunan Çatlak Beach Camping’te temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz günlük konaklama fiyatları çadır başına 100 TL. Buna kahvaltı hizmetini dahil ettiğinizde fiyatlar 250 TL’ye kadar çıkabiliyor. Ancak burayı ziyaret etmeden önce kullanıcı yorumlarını okumanızda fayda var. Zira çok fazla olumlu yorum yok.

Akçabük Camping: Muğla’da yer alan kamp alanlarından biri olan Akçabük Camping, çam ormanları arasında denize sıfır mesafe yer alıyor. 47 dönümlük bir arazide yer alan tesiste akşam yemeği ve kahvaltı gibi ek hizmet olanakları da var. Günlük iki kişilik fiyat 75 TL.

Teos Orman Kampı: Denize çok yakın bir mesafede yer alan orman kampında toprak zemin yerine kum üzerinde çadır kampı yapma şansı bulabilmektesiniz. İçme suyu, WC, elektrik ve duş alanı gibi hizmetler sunan tesiste günlük konaklama ücreti 50 TL.

Kamp Alanlarındaki Fiyatlar Nelere Göre Değişir?

Kampçıların merak ettiği konulardan birisi de kamp alanlarındaki fiyatlar nelere göre değişiyor? Kamp alanlarındaki fiyatlar birçok unsura göre değişkenlik gösterir. Bunların başında sunduğu imkanları sıralayabiliriz. Örneğin düşük kapasiteli bir kamp alanı iki kişilik standart çadırlar sunarken daha yüksek kapasiteli bir kamp alanı, büyük ve odalı çadırların yanında çadırların altında bir platform yaparak ziyaretçilerin konforunu yükseltebilir. Buna sosyal aktiviteler de dahil edilebilir. Hatta çocuklarınızı emanet edebileceğiniz bir çocuk parkı, yüzme havuzları, tesise ait plajlar, 7/24 sıcak su, sabah kahvaltısı, internet hizmeti ve ücretsiz otopark alanı gibi hizmetler ücrete dahil edilebilir. Kısacası ücret ne kadar yükselirse konfor da o denli artar. Bu sebepten ötürü ucuz olmasından ziyade zevk alabileceğiniz bir kamp alanını tercih edebilirsiniz.

Tüm bu faktörlere ek olarak belirtmemiz gereken bir diğer husus da kamp alanının konumudur. Yerleşim yerlerine olan yakınlığı, denize olan konumu, manzarası ve sunduğu diğer imkânlar göz önünde bulundurularak fiyat listesi değişkenlik gösterebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/10/2020 11:05 pm

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar Email Adresi

Başlık *

 
Ön izleme 0 Revizyon Kaydedildi
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 9 Ortalama: 4.3]