fbpx

Forum
Araç İçi Mini Buzdo...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Araç İçi Mini Buzdolabı Fiyatları  

  RSS
Serkan Sezer
(@serkan)
Onurlu Üye Admin

Yolculuk esnasında araçta bulunan araç buzdolabı büyük kolaylık sağlamaktadır. Sıcak yaz günlerinde  soğuk içeceğe her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Araç içi buzdolabı ürünleri bu ihtiyacı en güzel bir biçimde gerçekleştirmektedir.

Araç İçi Buzdolabı Çeşitleri

Yolculuk esnasında araç içinde kullanılan bu pratik buzdolabı ürünleri, piknikte ve benzeri organizasyonlarda soğutma işlemi için tercih edilmektedir. Yolculuğunuzun konforlu geçmesi için bir araç buzdolabı olmazsa olmazlardandır.

Yolculuk esnasında yiyeceklerin ve içeceklerin soğumasında etkili olan araç içi mini buzdolabı ürünleri 12V ile çalışmaktadır. Termoelektrikli modeller, absorbsiyonlu modeller ve kompresörlü modeller bu kategoride üretilmektedir. Fiyat bakımından bu ürünler farklılık göstermektedir. Araç içi buzdolabı ürünleri çakmaklık bölümünden elektrik alır.

 

Kompresörlü Araç Buzdolabı

Araç içerisinde kullanılan kompresörlü araç buzdolabı sıkıştırılmış gaz ile soğutma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu modeller çok az enerji harcarlar. Saatte 1 Amper gibi bir enerji ile soğutma işlemini gerçekleştirir. Sıcak havalarda ise durum değişir. Sıcakta soğutma işlemi için çok daha fazla enerji ihtiyacı ortaya çıkar. Bu durumda buzdolabı için özel bir akünün tercih edilmesi daha sağlıklı olur. Buzdolabına özel akü uzun süre buzdolabı kullanma imkanı sunmaktadır. Araç aküsü sıcak günlerde buzdolabına bağlanırsa akü zayıflayabilir. Bu durumda akü yetersiz gelir ve araç çalışmayabilir.

 

Gazlı Araç Buzdolabı (Absorbsiyonlu)

Araçlara özel üretilen bu modeller LPG ile çalışan modellerdir. DC ve AC güç desteğinin yanı sıra LPG enerjisi ile çalışan absorbsiyonlu modeller, kompresörlü araç buzdolabı modellerine nazaran daha uzun süre çalışır. Diğer modellerde olduğu gibi düz bir zemine monte edilmelidir. Ürünün kullanım kılavuzu dikkatli bir şekilde incelenmelidir ve talimatlara uygun bir şekilde kullanılmalıdır.

 

Termoelektrikli Araç Buzdolabı

Bu modeller kısa süreli soğutma işlemi gerçekleştiren modellerdir. Soğutma işleminin yanı sıra ısıtma işlemini de gerçekleştiren termoelektrikli araç buzdolabı tasarımları 5-6 amper enerji tüketmektedir.

Araç İçi Buzdolabı Fiyatları, buzdolabı modeline göre değişmektedir. Ayrıca ürünün litre özelliği, ısıtıcı ve soğutucu özelliği fiyatı doğrudan etkilemektedir. 150- 400 TL arasında satışa sunulan ürünler kolay satın alma seçenekleriyle kargo ile evlere sipariş edilmektedir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/09/2020 10:27 pm
Murat
 Murat
(@Murat)
Misafir

Karavan yada motokaravan varsa araç içi buzdolapları gerçekten de iyi oluyor. Belli bir dönem veya hafta sonu kullanılan karavan tipi araçlar için olmazsa olmaz. Üstelik fazla da enerji tüketimi yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/09/2020 1:12 pm
Enessyildirm
(@enessyildirm)
Yeni Üye

Kompresörlü Araç Buzdolabı fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum
Araç içerisinde kullanılan kompresörlü araç buzdolabı sıkıştırılmış gaz ile soğutma işlemi Hakkında bilgi almak istiyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/09/2020 11:21 am

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar Email Adresi

Başlık *

 
Ön izleme 0 Revizyon Kaydedildi
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 9 Ortalama: 4.3]