fbpx

Forum

Kadınları Öldüren S...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Kadınları Öldüren Seri Katiller  

  RSS
Serkan Sezer
(@serkan)
Saygın Üye Admin

Duyduklarını iddia ettikleri ilahi seslere uyarak veya kendine misyon yükleyerek cinsel dürtü, heyecan, menfaat, veya kendine güveni arttırmak için adam öldürme, kan dökme arzusunu gerçekleştiren kişilere seri katil denir. Seri katillerin birçoğu kurbanlarını tanınmamış kişilerden seçer ve çocukluğunda kötü olaylar yaşamış kişilerdir. Lakin bazı seri katiller kurban olarak özellikle kadınları seçmiştir. Kadınları çeşitli yollarla kandırdıktan sonra onları vahşice öldürmüşlerdir.

İşte O Seri Katillerden Bazıları

Elizabeth Bathory

Romanya'da 16.yy'da yaşamış olan Kontes Elizabeth Bathory'dir. Hemcinslerini yaşlanma korkusu nedeniyle öldüren Kontes yaklaşık 650 genç kadını katlederek yıllar boyunca öldürdüğü kişilerin kanı ile kan banyosu yapmıştır.

ted bundy

Diğer bir seri katil olan Ted Bundy, pek çok kadın cinayetinden sorumludur. Ted Bundy üniversite yıllarında Stephanie Brooks adında güzel bir kadına aşık olmuş lakin Stephanie, Ted Bundy'i terk etmiştir. Ted Bundy bu ayrılıktan sonra fazlasıyla yıkılmış ve okulu bırakmıştır. Bir süre sonra Ted Bundy ikinci bir üniversiteye başlayarak kendini geliştirmiş ve daha havalı bir adama dönüşmüştür.

İş gezisinde eski sevgilisi ile buluşan Ted, Stephanie'ye evlilik teklifi etmiş. Genç kadın karşısında daha kültürlü ve çekici bir Ted Bundy gördüğü için teklifi kabul etmiştir. Ama Ted bu teklifi kendini kanıtlamak amacıyla yapmış ve Stephanie'yi terk ederek onunla bir daha görüşmemiştir. Bir süre sonra cinayetlere başlayan Ted Bundy kadınları eski sevgilisine benzer olanlardan seçiyordu. 30'dan fazla cinayet işlediğini itiraf eden Bundy, filmlere ve kitaplara konu olmuştur.

michel fourniret

Aynı şekilde sadece kadınları öldüren Michel Fourniret'in öldürme sebebi ise ilk karısının bakire olmamasının ardından bakire kız saplantısı oluşmaya başlamıştır. Üçüncü karısı Monique Oliver'da cinayetlerin bir kısmına yardım etmiştir. Michel sayesinde 8 genç kız vahşice öldü.

Neden Sadece Kadınları Öldürdüler?

Bu seri katillerin öldürme yöntemleri ve amaçları farklı olsa da hepsinin ortak özelliği kadınları öldürmesi idi. Bu kişilerin geçmişteki yaşantılarına baktığımız zaman anneleri veya sevdiği kadınlar ile yaşadıkları kötü olayların kalıcı psikolojik rahatsızlıklar doğurması ile yalnızca kadınları kurban olarak seçmişlerdir. Diğer bir durum ise güzelliğini diğer kadınların kanı ile koruyacağı düşüncesidir. Bu kişiler yaşadığı bir olay veya kendi çıkarları için masum canları tereddüt etmeden ve vahşice canlarına kıydılar.

 

Alıntı
Gönderildi : 05/09/2020 7:22 pm

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar Email Adresi

Başlık *

 
Ön izleme 0 Revizyon Kaydedildi
Paylaş: