fbpx

Forum
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Dezenfektanlar nasıl virüsten korur?  

   RSS

0

Buraya reklam olur mu yav?

Antiseptikler bakteri, mantar ve diğer mikroorganizmaların büyümesini durdurarak enfeksiyonu önler. Antibiyotikler, antiviraller ve antifugallerin aksine, bu kimyasallar sadece harici olarak, derinin üzerinde kullanılır. Dezenfektanlar da benzerdir. Mikroorganizmaların içine girerek, onların fonksiyonlarını bozar. Farklı kimyasalların farklı etkileri vardır. Bazıları hücrelerin sızdırılmasını ve patlatılmasını bazılarıysa temel moleküllerin üretimini bozmayı hedeflerken, diğerleri de mikrobik hücrelerin solumasını engelleyerek hayatlarını sonlandırır. Ve böylece yayılmasını önlemiş oluruz.

Dolayısıyla markete veya herhangi bir yere girdiğimizde dezenfektanı sıkıp girersek hem kendimizin sağlığını hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atmamış oluruz.

4 Yanıt
0

Buraya reklam olur mu yav?

Alkol veya diğer etken maddeler virüs ya da bakterilerin yüzeylerini parrçalıyor. 

Hayat ya cesur bir maceradır ya da hiçbir şey!

0

Buraya reklam olur mu yav?

Gerçekten merak edyrdm dezenfektanlrn nasl koruduğunu  mikropları öldürdüğünü biliyordum ama daha bilmediğim çok şey varmış teşekkürler.

0

Buraya reklam olur mu yav?

Keşke herkes duyarlı olsa nerede dezenfektan kullanması gerektiğini bilse. Dışarıdan gelince ellerini yıkamaya bile üşenenler var. Dezenfektan bu noktada büyük bir kurtarıcı oluyor.

@Filiz kesinlikle katılıyorum size herkesin duyarlı olması lazım bu konuda dezenfektan büyük bir kurtarıcı

0

Buraya reklam olur mu yav?

Olur tabi. Trump bile içelim demişti. Eldeki virüsü kısa süreliğine yok ediyor. Sonra elinizi yarım dakika boyunca sabunla yıkamanız gerekiyor 

Cevabınız

Yazar Adı

Yazar Email Adresi

Sorunuz *

 
Ön izleme 0 Revizyon Kaydedildi
Paylaş:
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 9 Ortalama: 4.3]