fbpx

HUSKY BEAST 3 incelemesi

Kamp yapmayı sevenler için çadır en önemli ekipmanlar arasında yer almaktadır. Dayanıklılığı, kurulumu, kullanımı ve fiyatı olarak bir çok yönden araştırma yapılarak alınması gereken bu ekipman bizim doğada güvenli bir şekilde barınmamızı sağlamaktadır.

Peki soğuk kış günlerinde yada yazın sıcaklarında bizi koruyacak böyle bir çadırı nasıl seçeriz? Bu sorunun cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

HUSKY BEAST 3 teknik özellikleri:

  • Ölçüleri: (En x Boy x Yükseklik) 185cm x 300cm x 130cm
  • Paket Ölçüsü: 45cm x 15cm
  • Ağırlık: min./total 2.8kg / 3.3kg
  • Yapısı: Çift yüzlü ve iç yapısıyla dik durabilen çadır.
  • Dış Kısım: 210T Polyester, su direnci 6000 mm/mm/cm² bantlanmış dikişler.
  • İç Kısım: Nefes alabilir Naylon 190T + cibinlik
  • Taban: 190T Polyester, su direnci 10000 mm/cm² 
  • Çubuklar: 8.5mm Alüminyum
  • Aksesuarlar: Hafif dural mandal, tamir seti ve sıkıştırma paketi.
HUSKY BEAST 3 ( 3Kişilik)

Malzeme:

Beast çadırı çift yüzlüdür ve 8.5mm dural çubukları vardır. Çadırın dış kısmı 210T Polyester ile mekanik hasarlara karşı yırtılmayı engeller. PU kaplama 6000 mm/cm2 dir. Çadırın iç kısmı Naylon 190T ile nefes alabilir biçimdedir ve daha iyi hava sirkülasyonu için cibinliği vardır. Zemin 190T Polyester kaplama ile yapıldı ve su direnci 10000 mm /cm2. Çadırın mandalları hafif dural malzemeden yapılmıştır.

Ürün Açıklaması:

Firma kendi sitesinde ürün ile ilgili şu açıklamayı yapmaktadır:

Beast çadırının en büyük avantajı fiyatına göre kaliteli olmasıdır. İç dural yapısı sayesinde ağırlık oranını minimuma düşürür. Hepsi bir arada yırtılmaz modifiyeli tabanı, 3 kişilik bisikletli yürüyüş, hiking ve kampçılık konularında büyük yatırım olanağını garanti eder.

İnceleme:

Ürünü bize tedarik eden Kamp Ateşi mağazasına teşekkür ederek incelememize başlayalım.

Üründe ilk dikkat çeken özellik 3 kişilik bir çadıra göre paket ölçüsünün küçük oluşu. 30lt tactical bir çantanın arka gözüne sığabilen çadır ağırlık olarakta gayet uygun. Ayrıca kendi çantasının su geçirmezlik özelliği iyi düşünülmüş. Yine kendi çantasında bulunan tamir setide olası bir durumda işe yarayabilir.

30Lt Çantaya rahatlıkla sığabiliyor.

Bu çadırda beni en cezbeden yönlerden biride kurulumu oldu. Çadır kurulumu br kişinin en fazla 5dk gibi bir süresini alır. Ayrıca bir kaç kurulumdan sonra çadırı gecenin kör karanlığında bile el yordamı ile kurmak gerçekten kolay.

Kolay kurulum ve toplama özelliğinin sağlayan bandlar…

Çadır çubukları için tente üzerinde oluşturulmuş yarım açık kopçalar sayesinde çubukları takmak oldukça kolay. Çift sıra çubuğu hızlı bir şekilde monte ederek çadırı kolayca kurabiliyorsunuz. 

8.5mm Alüminyum Çubuklar

Çadırın 4 tarafında bulunan sabitleme alanlarından çadırı yere sabitledikten sonra yağmurluk (Dış Tente) aynı kolaylıkta çadırın üzerine örtebilirsiniz. Yağmurluğu hem çubuklara hemde yere sabitledikten sonra ayrıca dış tarafta bulunan fosforlu iplerle de yine çanta içinde bulunan çiviler yardımıyla zemine gerdirme yapabilirsiniz.

Çubuk tutucular

Çadırın tente kalitesi gayet başarılı. Ayrıca çadır zeminide 190T Polyester kaplamalı ve su direnci 10000 mm /cm2. Elbette çadır kurduğunuz alanın temiz olması zemin ömrünü uzattığı gibi çadır kullanımında sizede konfor sağlayacaktır. Çadır zemini için aynı ölçülerde başka bir tente kullanımı da yine çadırınızı koruyacaktır. Ayrıca çadır yırtılmaz modifikasyonu sayesinde mekanik hasarlara karşı dayanıklı.

Çadır iç alanıda gerçekten 3 kişinin sığacağı şekilde tasarlanmış. 2 yetişkin ve 1 çocuk ile içinde rahatlıkla yatabilirsiniz. 130cm yüksekliği sayesinde dizlerinizin üzerinde rahatça hareket edebilirsiniz. Yağmurluk tentesinin oluşturduğu bagaj bölümünde 2 büyük boy çanta kolayca muhafaza edilebilir. Aynı alana botlarınızıda sığdırabilirsiniz.

GÖZAT  Kuksa Şablon (Model-4)

İç alan iki yan duvarda cepler mevcut. Bu ceplere eşyalarınızı koyabilirsiniz. Yine tavan ağı sayesinde aydınlatma ve eşya depolama ihiyacınızıda karşılayabilirsiniz.

Yan Cepler

Tavanda iki adet fermuar bulunuyor. Bu fermuarlar yağmurlu havalarda çadırdan dışarıya çıkmadan yağmurluk tentesinde bulunan havalandırma kapaklarını kapatıp açmaya yarıyor. İyi düşünülmüş bir detay…

 Çadırın en güzel yanlarından biride çift fermuarlı kapı sistemi. Kalın tente ve cibinliği birbirinden ayırarak kullanabiliyorsunuz. Çadır iki girişli olduğundan içeride hava sürkilasyonu oluşturmak mümkün. Özellikle yaz ayları için gayet güzel bir özellik.

Çadırın dış tentesinde bulunan gerdirme ipleride fosforlu ipten imal edilmiş. Bu sayede gece çadır etrafında dolanırken iplere takılma riskide ortadan kalkıyor. 

Çadır iyi gerildiği taktirde rüzgarlı havalarda rahatsızlık yaratmıyor. Ayrıca yağmurlu havalarda da içeri kesinlikle su almıyor. Yağışlarda dış tentenin iç yüzeyi nemlendiği için iç tenteninde nemli olma durumu oluşabilir. Bu yüzden dış tentenin iyi şekilde gerdirilerek çadırın kurulması gerekmektedir. Doğru bir kurulum ile ciddi havalarda rahatlıkla sizi dış etkenlerden koruyacak bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyat performansına gelince…

800-900 TL değerinde çadırlarla kıyaslandığından günümüz koşullarında 1.200 TL böyle bir çadıra vermek kesinlikle mantıklı bir hareket olacaktır. Fiyat ve kalite performansına göre geçerli bir ürün diyebiliriz. 

Egemen İzmirli
Kendini doğaya adamış maceraperest, doğa adamı, iç mimar ve blog yazarı.