Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 class=

Kamp yapacakların eşya seçimi yaparken dikkat ettiği birçok husus yer almaktadır. Bu eşyaların başında ise kamp çadırları yer almaktadır. Kamp çadırı tercih etmeniz gereken en önemli eşyalar arasında yer almaktadır. Kamp çadırının sağlam ve iyi bir şekilde tercih edilmesi kampınızın güzel geçmesi açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden kamp çadırı seçimi konusunda oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Sizlerde kamp çadırı alırken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda kamp çadırı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp çadırı seçiminde bulunurken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar yer almaktadır. Kamp çadırının sağlam olması bu konuda önceliğiniz olmalıdır. Meydana gelebilecek herhangi bir hava muhalefetinde çadırınızın sizleri koruyacak şekilde olması kampınızı tamamlamanız açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Sizler için başlıklar halinde kamp çadırı kullanımında dikkat etmeniz gerekenleri listeledik.

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edin!

Kamp eşyaları arasında dünyada en yaygın kullanılan eşyanın çadır olduğunu dile getirebiliriz. Özellikle son dönem içerisinde çıkan çadırların kullanıcılarını uğraştırmayacak şekilde kolay ve hızlı kurulama elverişli olarak tasarlandığını bilmekteyiz. Kamp yapmaya karar vermiş iseniz, bu yolda tercih edeceğiniz ilk eşya barınma ihtiyacınızı karşılayacak olan çadırlar olmalıdır. İhtiyaçlık eşyalarınız ve uyku tulumunuzun ıslanması durumunda yapacağınız kampın biraz zorlaşacağını söyleyebiliriz. Bunun için mutlaka ve mutlaka yağmurluğu olan bir çadır tercih etmelisiniz. Tüm çadırlarda yağmurluğun olduğu dile getirilse de, bir kısmının su aldığını hepimiz bilmekteyiz.

GÖZAT  Kamp Hazırlığı: Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus
Kamp çadırı alırken dikkatli olmalısınız.
Kamp Çadırı Alırken Dikkatli Olmalısınız.

Çadır Seçimine Özen Gösterin!

Çadır seçiminde dikkat etmeniz gereken ikinci husus ise pencere ve kapıların da sineklik olmayan çadırları tercih etmemeniz olacaktır.  Yeni aldığınız çadırınızı kampa gitmeden önce evde kurulumunu yaparak eksik parça olup olmadığı yönünde test gerçekleştirmeniz sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kampa gittiğinizde çadır kurma işleminiz gecenin bir vaktine bırakmayın, mümkünse çadırı gün ışığında kurmak işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Çadır malzemeleriniz arasında çadırın altına sermek için bir çadır altı yaygısı çıkabilir, bunun asıl amacı ise yağmur durumunda çadırın alttan ıslanmasını engellemektir. Günümüzde pek çok acemi kampçı bu çadır altlığını kullanmamaktadır. Fakat bu sizlerin eğlenceli ve keyifli bir şekilde kampınızı geçirebilmeniz adına oldukça önemlidir.

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]
Serkan Sezer
Doğaya meydan okumaması gerektiğini bilen, ona adapte olmak isteyen, bushcraft felsefesini hayatının merkezine oturtmuş bilinmeyen bir denklemin parçası. Şehir hayatında tıp doktoru, video içeriği üreticisi ve internet sitesi geliştiricisi olarak hayatına devam etmekte.