Kampta Yanınızda Bulunması Gereken 7 Malzeme

Kampta Yanınızda Bulunması Gereken 7 Malzeme

 class=

Günümüzde kampçılığa olan rağbet oldukça artış göstermiştir. Kamp yaparak günün sinir ve stresinden uzaklaşmak isteyen birçok kişi kampçılık ile ilgili araştırma yapmaktadır. Kampçılık faaliyeti güzel olsa da, burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır.  Güzel bir kamp geçirmek istiyorsanız, yanınıza alacağınız malzemeleri özenli bir şekilde hazırlamakta dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizlerde kamp da yanınızda bulunması gereken malzemeler üzerinde araştırma yapıyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kampta Yanınızda Bulunması Gereken 7 Malzeme ve detaylarından bahsedeceğiz.

Kampta Yanınızda Bulunması Gereken 7 Malzeme

Kampta yanınızda bulunması gereken 7 malzeme  sizlerin kampınızın en iyi ve en güzel şekilde geçirmenizi sağlamanız adına oldukça önemlidir. Sağlayacağınız bu malzemeler aynı zamanda sizlerin rahat ve konforlu bir şekilde kampınızı tamamlamanızda fayda sağlayacaktır. Sizler için kampta yanınızda bulunması gereken en önemli 7 malzemeyi listeledik.

Kamp Sandalyesi

Kamp Sandalyesi
Kamp Sandalyesi

Kamp sandalyesi kamp alanı içerisinde oturarak rahat bir şekilde vakit geçirmek isteyenlerin oldukça çok tercih etmiş olduğu malzemeler arasında yer almaktadır. Özellikle katlanabilir kamp sandalyeleri rahatına düşkün olan kampçılar için vazgeçilmez bir malzemedir. Kamp sandalyesi üretimleri genellikle az yer kaplayan dayanıklı ve büyük sandalyeler şeklinde üretilmektedir. 150 kilo maksimum ağırlığa sahip olan bu sandalyelerin oldukça dayanıklı olduğunu ve uygun fiyatlarla pazarlandığını söyleyebiliriz. Sizlerde kendiniz için bir kamp malzemesi listesi hazırlıyorsanız, kesinlikle katlanabilir kamp sandalyesi listenize eklemeyi unutmayın.

Kamp Çadırı

Kamp Çadırı

Kamp çadırı kamp yapacakların yanlarında bulundurması gereken temel malzemeler arasında yer almaktadır kamp çadırı seçilirken kaç kişilik olacağı ve hangi mevsim içerisinde kullanılacağı özenli bir şekilde seçilmelidir. eğer kampımızı günübirlik gerçekleştireceksiniz sırt çantası içerisinde kolay bir şekilde taşıyabileceğiniz ve oldukça hafif olan iki kişilik kamp çadırlarının tercih edebilirsiniz bu noktada ayrıca dikkat etmeniz gereken çadırı alırken herhangi bir yırtık noktasının ve deforme olmuş parçasının olmamasına Özen göstermelisiniz.

GÖZAT  Halatlar ve Sicimler Hakkında

Kamp Masası

Kamp Masası

Günübirlik veya uzun süreli olarak kamp yapacakların yanlarında bulundurması gereken bir diğer malzeme ise kamp masasıdır. Kamp masası edinirken oldukça uygun, hafif ve taşınabilir tarzda olmasına özen göstermelisiniz Günümüzde kamp için üretilen masaların oldukça hafif, katlanabilir veya yer kaplamayan şekilde üretildiğini dile getirebiliriz. Sizlerde rahat bir şekilde yemek yiyerek doğayı izlemek istiyorsanız, kamp masasını alacaklar listenize ekleyebilirsiniz.

Kafa Feneri

Kafa Feneri

Gece kampını tercih edecek kamçıların malzeme listesinde yer alması gereken bir diğer malzeme ise kafa feneridir. Kafa feneri gece yapacağınız kamp yürüyüşleri sırasında sizlere oldukça yardımcı olmaktadır. Sizlerde uzun süreli bir şekilde kamp düşünüyor ve kampınız sırasında gece yürüyüşünü tercih ediyorsanız malzeme listenize kafa fenerini eklemelisiniz. Özellikle geceleri bir şeyle uğraşırken kafa feneri kullanımın kampçılara oldukça fayda sağladığını ve her iki eliyle işlem yapabilmesine olanak verdiğini belirtebiliriz.

Uyku Tulumu

Uyku Tulumu

Kamp sırasında adeta hayati önemde bulunan uyku tulumu, kamp yapacakların edinmesi gereken temel malzemeler arasında yer almaktadır. Özellikle uyku tulumu seçimi yaparken hava sıcaklığına uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Geçmiş yıllara nazaran uyku tulumu fiyatlarının günümüzde oldukça uygun olduğunu fakat malzemesine ve kalitesine göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca uyku tulumu seçiminizi yaparken mevsimlik olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz tarzda seçimde bulunmanız her mevsim içerisinde güzel ve kaliteli bir şekilde kullanmanız açısından sizlere fayda sağlayacaktır.

Mat

Kamp Matı

Kamp sırasında güzel bir uyku çekmek istiyorsanız kesinlikle sağlam ve iyi bir mata sahip olunması gerekmektedir. Uyku tulumunun yanı sıra sağlam bir şekilde edineceğiniz mat sizleri hem üşümeye karşı koruyacak hem de rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki, uyku tulumunuz ne kadar iyi olursa olsun eğer matınız kötüyse soğuk hava koşullarına karşı vücudunuzu koruyamayabilirsiniz.  Bundan dolayı hem uyku tulumunuzun hem de matınızın oldukça iyi olması gerekmektedir. Eğer bu ikilinin sağlam ve kaliteli olmasını sağlarsınız kamp esnasında güzel bir şekilde uyku çekebilirsiniz.

GÖZAT  Bushcraft Bıçağı Hakkında

Kamp Ocağı

Kampta Yanınızda Bulunması Gereken 7 Malzemeler
Kamp Ocağı – Kampta Yanınızda Bulunması Gereken 7 Malzemeler

Uzun süreli bir şekilde kamp yapacakların yanlarında bulundurması gereken bir diğer malzeme kamp ocağıdır. Ateş yakmanın doğaya zararlı olduğunu ve çeşitli yangınlara sebebiyet verdiğini bilmekteyiz. Bundan dolayı kampçıların yemek yapmak için kamp ocağı kullanması oldukça önemlidir. Günümüzde ispirto ile çalışan birçok kamp ocağı bulunmaktadır. Özel olarak üretilen bu ocaklar genellikle iki tencere, tava ve çaydanlık olarak set halinde sunmaktadır. Sizlerde doğaya zararsız bir şekilde ateş yakmaksızın kamp ocağı edinerek yemeklerinizi pişirebilirsiniz.

Kampta Yanınızda Bulundurmanız Gereken Malzemeler

Kampta yanınızda bulundurmanız gereken malzemeler  hakkında sizlere yukarıda temel olanları ve ön plana çıkanları bildirdik. Bunun yanı sıra kampta yanınızda bulundurmanız gereken birçok ekipman yer almaktadır. Bu ekipmanlar gerek beslenmenizi sağlamanız açısından, gerek güvenliğiniz açısından, gerekse kampınızın iyi ve güvenilir bir şekilde geçmesi açısından oldukça önemlidir. Bu malzemelere örnek verecek olursak bıçak, çatal, kaşık, su, el feneri, çakmak, ilk yardım çantası, konserve ve benzeri birçok ürün yanınızda bulundurmanız gereken malzemeler arasında yer almaktadır. Kamp yapacakların bu malzemeleri yeteri kadar yanında bulundurması özellikle uzun süreli olarak yapılacak kamplarda kişilere büyük fayda sağlayacaktır. Aksi takdirde malzemelerin eksikliği kamp sırasında birçok sorunla karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Bunun önüne geçebilmek için temel malzemeler başta olmak üzere tüm ekipmanları yanınızda bulundurmanız oldukça önemlidir.

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 2 Ortalama: 5]
deniz
Yeni nesil amatör kampçı. Bilip öğrendiklerini Bushcraft Okulunda paylaşıyor.