Kış Aylarında Kamp Yapılabilecek 7 Yer

Kış Aylarında Kamp Yapılabilecek 7 Yer

 class=

Ülkemiz sağlamış olduğu iklim ile birlikte kamp yapanlar için her mevsim kamp yapılacak alanları bizlere sunmaktadır. Kış aylarının yaklaşması ile birlikte pek çok kampçının kış aylarında nereye kamp kuracağı hususunda araştırma yaptığını bilmekteyiz. Kış aylarında genellikle Akdeniz ikliminin yaşandığı yerlerde kamp alanı seçimi yapıldığını görebiliriz. Sizlerde kış ayları sırasında kamp yapabileceğinizi alanlar hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kış Aylarında Kamp Yapılabilecek 7 Yer hakkımda bilgi vermeye çalışacağız.

Kış Aylarında Kamp Yapılabilecek 7 Yer

Kış aylarında kamp yapılabilecek 7 yer genellikle kış aylarının sert hissedilmediği ve Akdeniz ikliminin yaşandığı yerler üzerinde araştırma yapılarak derlenmiştir.  Ülkemizin cennet köşelerinden olan bu yerler sizlerin kampınızın en iyi şekilde geçmesini sağlamak amacıyla oluşturulan alanlardır. Sizlerde kış kampında yararlanmak istiyorsanız bu yerleri tercih edebilirsiniz. Sizler için kış aylarında kamp yapabileceğiniz en güzel yerleri listeledik.

Olympos / Antalya

Antalya ilimizin cennet köşelerinden biri olan Olympos, Akdeniz ikliminin yaşandığı ve kış aylarının hafif geçtiği en güzel tatil mekânlarından birisidir. Aynı zamanda kamp kurmak isteyenlerin birçoğunun da Olympos Beydağları Milli Parkı’na tercih ettiğini dile getirebiliriz. Olympos Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Çıralı kamp alanları, kamp yapacakların kış aylarında en çok tercih etmiş olduğu alanlar içerisinde yer almaktadır. Kış aylarının sertliğinden uzak bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız, sizler de Antalya ilimizde bulunan Olympos‘u tercih edebilirsiniz.

Eğribük Koyu / Mersin

Eğribük Koyu

Mersin ilimizde bulunan Eğribük Koyu tarihi kalıntılar ile birlikte tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu yerler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda kampçılar için de oldukça güzel mekânların bulunduğu bu yer, kış aylarında kamp yapmak isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu alanlar içerisinde yer almaktadır.  Tertemiz berrak bir deniz ve kamp yapmaya uygun alanları ile birlikte Eğribük Koyu’nu sizlerde kış aylarında kamp yapacağınız alanlar listenize ekleyebilirsiniz.

GÖZAT  Ayı Saldırısı Hakkında Kampçıların Bilmesi Gerekenler

Bördübet Koyu / Marmaris

Muğla ili Marmaris ilçesinde yer alan Bördübet Koyu kamp yapmak isteyenlerin oldukça sık tercih etmiş oldu alanlar içerisinde yer almaktadır. Amazon Koyu olarak da bilinen Bördübet Koyu çam ağaçları, ormanlar, tertemiz plajı ve mavi suları ile birlikte güzel ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek isteyen kampçılar için oldukça sık bir uğrak noktası haline gelmiştir. Sizlerde kış aylarında güzel bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız Marmaris’te bulunan Bördübet Koyu ‘nu tercih edebilirsiniz.

Yanışlı / Mersin

Yanışlı Beldesi Mersin ilimizde yer almaktadır. Kış aylarında kamp yapmak isteyenlerce tercih edilen bu alan Silifke ve Antalya arasında bulunmakta olup Aydıncık ilçesine 34 kilometre mesafede bulunmaktadır. Yanışlı Beldesi içerisinde 2 adet mağara ve temiz bir deniz bulunmaktadır. Bu durum kış aylarında kamp yapmak isteyenler için oldukça fayda sağlamaktadır. Tertemiz denizi ve birbirinden güzel plajı ile birlikte Yanışlı Beldesinin son zamanlarda kamp için oldukça çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda bilmenizi isteriz ki, yer alan bu her iki mağarada yabani hayvan bulunmamaktadır.

Radar Tepesi / Çanakkale

Radar Tepesi son dönemde kamp yapacaklar için çalışmalar yapılarak harika bir alan haline getirilmiştir. Çanakkale ilimizi tepeden gören harika bir noktaya sahip olan Radar Tepesi, sakinlik ve temiz hava arayanlar için oldukça önemli bir nokta olmuş ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra kamp yapmak ve piknik yapmak isteyenler için oldukça önemli bir alan haline gelen bu nokta son dönemlerde yapılan iyileştirme ve yenileme çalışmaları ile birlikte oldukça güzel bir şekilde hazır edilmiştir.  Sizlerde kış aylarında şehre yakın, temiz havası bulunan ve sakin bir alanda kamp yapmak istiyorsanız Çanakkale Radar Tepesi’ni tercih edebilirsiniz

GÖZAT  Kocaeli Yaylaları ( Menekşe ve İnönü Yaylaları )

Körkün Kanyonu / Adana

Körkün Kanyonu kış aylarında kamp yapmak isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu alanlar içerisinde yer almaktadır. Adana ilimizde yer alan bu güzel kanyon, temiz havası ve doğal güzellikleri ile birlikte bir çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bölgede bulunan tabiat parkları içerisinde kamp alanınızı kurabilir ve doğanın güzelliklerden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda temiz hava ile birlikte eğlenceli bir şekilde kamp geçirebilirsiniz. Sizlerde kamp listenize Körkün Kanyonu’nu eklemeyi unutmayın.

Hatay Arsuz

Hatay ilimiz doğal güzellikleri birlikte pek çok kişiyi etkileyebilmeyi başarmıştır. Son dönemlerde kampçılar için başlı başına kamp kurulan bir alan haline gelen Hatay ilimiz, aynı zamanda sağlamış olduğu avantajlar ile birlikte kampçılara oldukça fayda sağlamaktadır. Kış aylarında kamp yapmak isteyenlerin gerek doğal güzellikleri gerekse iklimi açısından Hatay ilimize yöneldiğini söyleyebiliriz. Sizlerde kış aylarında kamp yapmayı planlıyorsanız Hatay ilimizi tercih edebilirsiniz.

Kış Aylarında Nerede Kamp Yapılır?

Kış aylarında nerede kamp yapılır? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıtları yukarıda sizlerle paylaştık. Bunun yanı sıra ülkemizde Akdeniz ikliminin yer aldığı ve gerek hava şartları gerekse doğal güzellikleri ile kamp yapılabilecek birçok alan bulunmaktadır. Muğla ilimizde bulunan Fethiye, Faralya ve Dalyan, Antalya ilinizde bulunan Manavgat ve Side kış ayları için önerebileceğimiz diğer kamp alanlarıdır. Sizlerinde bu listeye eklenmesini istediğiniz bir alan var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 2 Ortalama: 5]
Serkan Sezer
Doğaya meydan okumaması gerektiğini bilen, ona adapte olmak isteyen, bushcraft felsefesini hayatının merkezine oturtmuş bilinmeyen bir denklemin parçası. Şehir hayatında tıp doktoru, video içeriği üreticisi ve internet sitesi geliştiricisi olarak hayatına devam etmekte.