fbpx

Kış Tatili Yapılabilecek 7 Güzel Yer

Yaz aylarında tatil imkanı bulamayan birçok kişi aylarını değerlendirerek kendilerine bir tatil programı hazırlamaya çalışmaktadır. İş hayatının ve günlük yaşamın yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşarak bir nebze olsun nefes almak isteyen birçok kişi kış aylarında nerede tatil yapacağı hakkında araştırmalara başlamıştır. Sizler de kış tatili yapabileceğiniz mekânlar üzerinde araştırma yapıyorsanız, en güzel önerilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizler için bu yazımızda kışın tatil yapılabilecek 7 güzel yer hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kış Tatili İçin Öneriler

Kışın tatil yapılabilecek güzel yerler arasında ülkemizde birçok yerin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Uygun fiyatlarla bir o kadarda güzel tatil geçirebileceğiniz bu alanlar aynı zamanda doğal güzellikleri ile birlikte de birçok kişiyi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Sizlerin için kışın tatil yapılabilecek en güzel yerler ve detaylarını listeledik.

1- Uludağ / Bursa

Bursa uludağ Kış tatili
Bursa Uludağ Görsel Kültür Portalı

Uludağ bursa kış tatili yapanların en çok tercih etmiş olduğu yerlerin başında gelmektedir. Uygun fiyatları ve birbirinden güzel tesisleri ve teleferiği ile birlikte kış turizminin oldukça canlı olduğu Uludağ için sizlerde tercihinizi yapabilirsiniz. Birbirinden güzel manzaraların yer aldığı Uludağ da eğlenceli ve güzel bir şekilde vakit geçirebilmeniz mümkündür. Sizlerde kış tatili listenize Bursa ilimizde yer alan Uludağ’ı ekleyerek değerlendirebilirsiniz.

2-  Ilgaz / Çankırı

Anadolu’nun bir yüce dağı olan Ilgaz son dönemlerde oluşturmuş olduğu yeni tesisleri ile birlikte birçok kişi tarafından tercih edilen turizm mekânı haline gelmiştir. Sizlerde kış aylarında eğlenceli ve güzel bir şekilde vakit geçirmek istiyorsanız Çankırı ili Ilgaz ilçesinde yer alan kayak tesislerini tercih edebilirsiniz.  Kayak tesislerin birçok aktiviteden faydalanabileceğiniz gibi aynı zamanda birbirinden güzel doğal manzaraların eşliğinde keyifli bir şekilde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Tüm bu güzelliklerin yer aldığı Ilgaz’ı kış ayları için tatil listenize ekleyebilirsiniz.

GÖZAT  Rotalar: Evliya Çelebi Yolu

3- Erciyes / Kayseri

Erciyes Kayak

Kış turizmi denilince ilk akla gelenler arasında yer alan Erciyes dağı günümüzde de yerli ve yabancı pek çok turist tarafından tercih edilmeye devam edilmektedir. Özellikle Erciyes dağında yer alan kayak pistlerine olan rağbetin fazla olduğunu dile getirebiliriz. Erciyes dağı üzerinde birçok kış sporunu yerine getirebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra konaklama anlamında da oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Sizlerde Erciyes dağı üzerinde çeşitli aktivitelere katılarak kış aylarında oldukça eğlenceli ve keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

4-Palandöken / Erzurum

Palandöken

Kış sporları denilince ilk akla gelen yer olan Palandöken her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Kışın soğuk aylarında bir kahve ile güzel manzaralara eşlik edebileceğiniz Palandöken  de aynı zamanda birçok kış sporunu da gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sizlerde kış aylarında güzel ve eğlenceli bir şekilde tatil yapmak istiyorsanız Erzurum ilim izde yer alan Palandöken Dağı’nı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra konaklama ve diğer ihtiyaçlar anlamında da oldukça uygun fiyatları içerdiğini dile getirebiliriz.

5- Yedigöller / Bolu

Yedigöller Bolu

Bolu ilimizde yer alan Yedigöller doğal manzarası ile birlikte pek çok kişiyi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Özellikle son dönemlerde yapılan restorasyon çalışmalarından sonra birçok kişinin uğrak noktası haline geldiğini dile getirebiliriz. Günümüzde de kış aylarında tatil için en çok tercih edilen mekânlar arasında yer aldığını söyleyelim. Sizlerde doğal manzaralar eşliğinde oldukça uygun fiyatlara tatil yapmak istiyorsanız Bolu ilimizde yer alan Yedigöller’i tercih edebilirsiniz.

6- Kartepe / Kocaeli

kocaeli kartepe

Kartepe iş hayatının vermiş olduğu sıkıntılardan ve günlük yaşamın getirdiği zorluklardan uzak bir şekilde kafa dinleyebileceğiniz en güzel mekânlar arasında yer almaktadır. Birçok kişi kış aylarında tatil yapmak için Kocaeli ilimizde yer alan Kartepe’yi tercih etmektedir. Her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turistin ziyaret etmiş olduğu Kartepe günümüzde de popüler olarak tercih edilmeye devam edilmektedir. Sizlerde güzel ve eğlenceli bir şekilde kış aylarını değerlendirmek istiyorsanız Kartepe’yi tercih edebilirsiniz.

GÖZAT  Karanlık Turizm: Neden ziyaretçiler trajedi alanlarına akın ediyor?

7- Sapanca / Sakarya

Sapanca uygun fiyatlarla kış tatilini geçirmek isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu truzim yerleri arasında başta gelmektedir. Konaklama ve beslenme gibi  temel ihtiyaçların oldukça uygun olduğu Sapanca kış aylarında birçok kişi tarafından uğrak bir nokta haline gelmiştir. Aynı zamanda doğal manzaraları ile de ön plana çıkan Sapanca kış sporları içinde oldukça uygun aktivitelerin yapılmasına imkan sunmaktadır. Sizlerde kış aylarında tatil yapmayı planlıyorsanız listenize Sakarya ilimizde yer alan Sapanca’yı ekleyebilirsiniz.

Yurtdışında Kış Tatili Yapabileceğiniz Yerler

Yurtiçi tatil olanaklarının uzağında farklı bir yer ve nefes almak isteyen pek çok kişi kış tatili yapabileceği yurtdışı tatil mekânlarını tercih etmektedir. Sizlerde kış tatiliniz için bir yurtdışı gezisi planlıyorsanız size vereceğimiz önerilerden faydalanabilirsiniz.  Bu yerleri tercih etmeden önce maddi anlamda kendinizi ayarlamanızı öneririz. Aksi halde yaşayabileceğiniz en ufak maddi problemde birçok sorunla da karşılaşabileceğinizi dile getirelim. Sizler için yurtdışı kış tatili yapabileceğiniz yerleri listeledik.

İşte Yurtdışı Kış Tatili Yapabilecek Yerler;

  • Svalbar / Norveç
  • Bansko / Bulgaristan
  • Los Angeles /  ABD
  • Phuket /  Tayland
  • El Nido / Filipinler
  • Varanasi / Hindistan
  • Hongkong / Çin
  • Sieam Reap /  Kamboçya
  • Budapeşte / Macaristan
  • Prag / Çek Cumhuriyeti
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]
deniz
Yeni nesil amatör kampçı. Bilip öğrendiklerini Bushcraft Okulunda paylaşıyor.