Kuşadası Festivali Ne Zaman? Kuşadası Gençlik Festivali

Kuşadası Festivali Ne Zaman? Kuşadası Gençlik Festivali

 class=

Kuşadası Gençlik Festivali her yıl Temmuz ayında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen renkli festivallerden biridir. Festivaller genç yaştaki bireylerin genellikle tercih ettiği, hem uygun fiyatlar ile hem de eğlence kalitesinin yüksek olduğu için yöneldikleri eğlence mekanlarından biridir.

Ne kadar da gençler tercih ediyor olsa da festival alanlarında orta yaşlı ve hatta ileri yaşlardaki bireyleri de görmek mümkün. Müzik festivalleri herkesin hayatında en az bir kere deneyimlemesi gereken ortamlardandır.

Kuşadası Gençlik Festivali Ne Zaman Düzenlenecek?

Kuşadası Gençlik Festivali her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alan Sevgi Plajında düzenleniyor. Festivallerde sayısız sanatçı konser vererek katılımcılara muhteşem bir deneyim yaşatıyorlar.

Festivali Kim Düzenliyor?

Kuş Adası Festivalini, bu konuda sayısız etkinliklerin organizasyonunda imzası olan Milyon Yapım düzenliyor. Zeytinli Rock Festivali, Kuşadası Gençlik Festivali, ÇeşmeFest, EskiFest, Çukurova Rock Fest ve daha niceleri Milyon Yapım’ın düzenlediği festivallerdir. Bu festivalleri her yıl belirli günlerde düzenleniyor ve binlerce vatandaş bu akın ediyorlar.

Kuşadası Gençlik Festivali
Kuşadası Gençlik Festivali

Biletler Nereden ve Nasıl Alınıyor?

Bu festival için iki çeşit yöntem ile bilet satın alma imkanı sunuluyor. Kuşadası Gençlik Festivali Biletlerini Milyon Yapım’ın mobil uygulaması ile online olarak satın alabilirsiniz. İkinci yöntem ise Biletix. Bu satın alma işlemleri Milyon Yapım’ın düzenlediği bütün festivalleri için geçerlidir. Biletler genellikle her yıl Aralık ayının ortaları gibi satışa çıkartılıyor ve satışa çıkarıldıktan sonra bir süre için fiyatlar oldukça düşük tutuluyor. Milyon Yapım’ın kendi mobil uygulamasından bilet alma işlemini gerçekleştirirseniz daha ucuza mal etmiş olacaksınız. Biletix komisyon kesmektedir. O yüzden fazla tercih edilmemektedir.

GÖZAT  Sırt Çantası Nasıl Seçilir?

Kuş Adası Gençlik Festivali Bilet Fiyatları Ne Kadar ? (2020 Fiyatları)

  • 1 Günlük Bilet                 : 40,00 TL
  • Kombine Bilet                 : 80,00 TL
  • Kamp + Kombine Bileti : 100,00 TL

Kuşadası Festivali için fiyatlar şuan için oldukça düşük görünüyor. Fakat sizler festivale katılma kararını verdiyseniz bir an önce biletleri almanızda fayda var. Çünkü festival tarihi yaklaştıkça, zaman daraldıkça fiyatlar bir hayli çoğalıyor. Gidemezsem biletler elimde kalır diye üzülmeyin, eğer fikrinizi değiştirir ve gitmekten vazgeçerseniz bileti başka birine satabilir veya devredebilirsiniz.

Kuşadası Gençlik Festivali
Kuşadası Gençlik Festivali

Kuşadası Festivaline Nasıl Gireceğim?

Eğer Milyon Yapım’ın mobil uygulaması ile online olarak alım yaptıysanız uygulamanın içerisinde sol tarafta biletlerim kısmına giriş yapınız. Orada satın almış olduğunuz festival ile ilgili size bir tane QR kodu tahsis edilmiş olacaktır.. Festival alanına ulaştığınız zaman giriş kapısındaki görevliler bu QR kodunu görmek isteyecekler ve bir cihaz ile taratıp giriş yapmanıza müsaade edecekler. Girerken kolunuza bir bileklik takacaklar ve festival boyunca bu bileklikler kolunuzdan çıkartılmaması istenecektir.

Fakat Biletix’in web sitesinden satın alma işlemlerini gerçekleştirdiyseniz bu durumda biletinizin çıktısını almanız gerekecek. Çıktı almasanız da olur, bilet zaten mail adresinize gönderiliyor. Festival alanındaki görevlilerin yanındayken mailinize gelmiş olan QR kodunu görevlilere gösterebilirsiniz. Buradan sonraki işlemler yukarıda bahsedildiği gibi. Fakat önceden QR kodunun bir çıktısını alırsanız bu sizin için daha pratik bir yol olacaktır.

Kuşadası Gençlik Festivali ‘ne Hangi Sanatçılar Katılıyor?

Daha erken olmasından dolayı 2021 yılı için henüz bir sanatçı takvim oluşturulmadı. Aşağıda 2019 yılında festivale katılan sanatçılar yer almaktadır;

Kuşadası Gençlik Festivali 2019

2019 yılında katılan sanatçılar çokça bilinen ve kaliteli sanatçılardı. 2021 yılında da bu tarzda sanatçıların katılması bekleniliyor. Biliyorsunuz 2020 yılında hiçbir festival düzenlenmedi virüs sebebiyle. Şunu belirtmekte fayda var açıkçası yıllar geçse de aslında katılan sanatçılarda fazla bir değişim olmuyor. Üç aşağı beş yukarı sanatçılar neredeyse aynı olacaktır.

GÖZAT  Sekoya Dağ Evi

Festivale Giderken Yanımda Neler Götürmeliyim?

Birçok arkadaşımız Kuşadası Gençlik Festivali ‘ne gitmeden önce kalacak kiralık ev ayarlamaya çalışıyorlar. O bölgede yakınlardan bir ev kiralanabilir fakat inanın arkadaşlar çadırda kalmamak bu işin tadını kaçıracaktır. Çadır daha eğlenceli olsa gerek. İlle de ev kiralayacağım derseniz biraz erken hareket etmelisiniz. Son günlere doğru kiralık ev bulamayabilir, bulsanız da çok yüksek fiyatlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kamp yapacaksanız eğer yanınızda kesinlikle az güneş geçiren bir çadır, fazladan bir çift ayakkabı, birkaç tane tişört ve birkaç şort işinizi görecektir. En çok dikkat etmeniz gereken ise telefonlarınızı şarj edebilmek için yanınızda götüreceğiniz Powerbank’tır.. Arkadaş veya tanıdıklarınızdan birkaç tane daha powerbank ayarlamaya çalışın veya satın alın. Orada altın değerinde oluyorlar. Tabi ki Milyon Yapım’ın kurmuş olduğu şarj istasyonları var fakat talep ve fiyat yüksek.

Bunlar dışında şampuan havlu iç çamaşır vs. günlük gerekli malzemeleri de yanınızda götürünüz. Islak mendil, bir rulo kağıt havlu ve tuvalet kağıdı götürmekte faydalı olacaktır. Çok titiz birisi değilseniz sorun yaşamazsınız. Fakat titizler bu festivalde tuvalet ve duşlarda rahat edemeyecekleri kesin.

İsterseniz Festival Kampı Kuracaklar İçin Tavsiyeler isimli konumuza da göz atabilirsiniz.

Festivalde Tuvalet ve Duş İhtiyacı

Festivalde tuvaletler ve duşlar çok yetersiz ve hijyen sınırlarının oldukça altında. Duş dediğime bakmayın açık duş bulunuyor ve soğuk su akıyor. Duşlar o kadar problem olmasa da tuvaletler çok çok kötü. Fakat dışarıda farklı yerlerde daha temiz tuvaletler ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kuş Adası Nerede?

Festivali bu kadar anlatmışken bilmeyenler için Kuşadası nerede sorusunun cevabını vermek gerekir. Aydın ilimizin bir ilçesidir. Ege bölgesinde yer alır ve muhteşem plajlara sahiptir. Merkeze 71 km, İzmir’e 90 km, Bodrum ve Çeşme ye 160 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Kuş adasının yerli nüfusu 110 bin civarlarındadır fakat bu rakam yaz aylarında 2 milyona yaklaşmaktadır. ege bölgesi festivalleri herkesin deneyimlemesi gereken festivallerdir.

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: Ortalama: ]
deniz
Yeni nesil amatör kampçı. Bilip öğrendiklerini Bushcraft Okulunda paylaşıyor.