Her Seferinde Mükemmel Marshmallow Kızartmak

Her Seferinde Mükemmel Marshmallow Kızartmak

 class=

Marshmallow kızartmak özellikle sevdiklerimiz ile çıktığımız kamplarda yaptığımız küçük şımarıklardan birisi. Mükemmel kızarmış marshmallow hazırlamak doğaseverler için değerli bir yaşam becerisidir ve göründüğü kadar da basit bir aktivite değildir. Ateşte marshmallow kızartmak için anahtar faktör, sabır ve közdeki tatlı noktayı yakalayabilmekten ibaret, peki ama nasıl? Bu yazımızda sizlerle “marshmallow ateşte nasıl yapılır?” sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Kamp yapmayı sevdirebilecek çok şey var ama sizin için tatlılar listenin en başında geliyor olabilir. Tatlılar kamp ateşi gibi davranırlar, sıcaktırlar ve size umut verirler. Marshmallow kızartma kısayolların kabul edilebilir sonuçlar verdiği bir çaba değildir, eğer marshmallowunuzu ateşe çok yakın tutarsanız kömürleşecek, çok uzak tutarsanız da iç kısımları pişmeyecektir. VEreceğimiz adımları uygularsanız birkaç sefer denedikten sonra siz de harika kızarmış marshmallowlar yapabilirsiniz. 🙂

Ateşte marshmallow pişirmek
Ateşte Marshmallow Pişirmek

Marshmallow Nasıl Kızartılır? Adım Adım Marshmallow Kızartması

Ateşte marshmallow pişirmesini adım adım sizlerle paylaşacağız.

Çubuğunuzu Seçin

Marshmallowunuzu kızartmak için metal veya tahta bir şiş seçebilir ya da daha iyisi doğada bulduğunuz bir çubuk parçasının ucunu sivrilterek kullanabilirsiniz. Önemli nokta marshmallowunuzu ateşe uzattığınızda elinizi yakmayacak kadar uzun olması ve kolay kırılmayan bir yapıyaa sahip olmasıdır.

Marshmallow pişirmek için şişler daha hijyenik gözükmekle birlikte sonrasında temizlemek canınızı sıkabilir. Çubuklar ise rustik kamp yapısına daha uygun bir hava katar ve ayrıca işi bittiğinde ateşe atılabilir. Hem mükemmel çubuğu bulmak için etrafı aramak kampınıza biraz daha eğlence katabilir.

Marshmallowunuzu Uygun Yere Yerleştirin

İnanın burası da önemli. Çubuğunuz üzerinde uygun bir yere yerleştirerek sıcaktan kızaran ve erimeye başlayan marshmallowunuzun ateşe düşmesini engellemeniz gerekiyor. Kamp ateşinde marshmallow hazırlamak biraz zahmetli.

GÖZAT  Kamp Hangi Aylarda Yapılır?

Marshmallow Kızartmak İçin Uygun Ateşi Bulun

Marshmallowunuzu kızartmaya başlamadan önce ateşinizin yeterince köz haline geldiğinden emin olmalısız. Aktif olarak yanan bir ateşte kızartma yapmaya çalışmak size ve marshmallowunuza zarar verebilir.

Köz haline gelmiş bir ateş idealdir. Közde marshmallow yaparsanız, çubuğunuzu bir taş ya da başka bir cisim ile sabitleyebilirsiniz.

Uygun Mesafeden Tutun

Marshmallowunuzu ateşin üzerinde 25 – 30 cm mesafe bırakarak kızartmanız yanıp kömürleşme riskini düşürecektir. Aynı zamanda elinizin yanma riskini de azaltacaktır.

Sık Sık Döndürün

Marshmallowunuzu ateşin üzerinde sıkça çevirmeniz ısıyı eşit dağıtmanıza ve heryerinin uygun şekilde karamelleşmesine yardımcı olacaktır.

Her yüzeyini 15 – 20 saniye ateşe tutmanız ve hafif sarkmaya başlayınca kızartma işlemini bırakmanız ideal olacaktır.

Soğutun

Evet. Kızarmış marshmallow hazır. Isırmadan önce biraz soğuması için üzerine üfleyin, sonrasında tadına bakabilirsiniz.

Marshmallow kızartmak hakkındaki makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bushcraft Okulu’na yardımcı olabilmek ve içeriklerimizin artarak devam edebilmesi için bizi FacebookTwitter ve İnstagram üzerinde takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.

Konuya dahil olmak ve soru sormak için aşağıdaki yorumlar kısmına bir not bırakabilirsiniz. Okuyup cevaplayacağımıza emin olabilirsiniz.

Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 7 Ortalama: 4.7]
Serkan Sezer
Doğaya meydan okumaması gerektiğini bilen, ona adapte olmak isteyen, bushcraft felsefesini hayatının merkezine oturtmuş bilinmeyen bir denklemin parçası. Şehir hayatında tıp doktoru, video içeriği üreticisi ve internet sitesi geliştiricisi olarak hayatına devam etmekte.