Sekoya Dağ Evi

Sekoya Dağ Evi

 class=

Eğer daha önce bir dağ evinde kaldıysanız bilirsiniz, özellikle kış aylarında bu bölgelerde konaklamak, eğer bir de şömine varsa muhteşem keyifli bir deneyim haline gelmektedir. Özellikle bu tarz tatillere ilgi duyanlar için Sekoya Dağ Evi uzun süredir hizmet vermektedir. Genellikle kış aylarında tabiri caizse boş yer bulunmayan Sekoya dağ evleri, Yalova iline yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta bulunan Armutlu ilçesinin Selimiye köyünde yer almaktadır (1). Siz de Sekoya dağ evlerinde aileniz, arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile oldukça keyifli vakit geçirebilir ve çok özel anlar yaşayabilirsiniz.

Sekoya Dağ Evi Manzara

Yeşil tonlarının hakim olduğu bir bölgede yer alan Sekoya dağ evlerinin çevresinde Delmece Yaylası, Soğuk Su Deresi, Çifte Şelale ve Taz Tepesi gibi doğal güzellikler yer alıyor. Maksimum 8 kişinin konaklayabileceği şekilde dizayn edilmiş Sekoya dağ evlerinde 4 yatak odası bulunuyor. Ayrıca salon kısmında bir şömine yer alıyor. Her odada soğuk akşamlara karşı bir ısıtıcı da yer alıyor. Tesise ne yazık ki evcil hayvan kabul edilmiyor. İsteğe bağlı olarak havuzlu bir dağ evi de tercih edebilirsiniz. Havuzların korunaklı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Sekoya Dağ Evlerine Nasıl Gidilir?

Sizler için Sekoya dağ evlerine nasıl gidilir sorusunun cevabını net bir şekilde vermeye çalıştık. Yalova ilinin Armutlu ilçesinde yer alan Sekoya dağ evlerine iki şekilde ulaşım sağlanıyor. Birincisi kendi özel aracınızla, ikincisi İstanbul ve Yalova’dan kalkan özel servisler ile. Kendi özel aracınızla gidiyorsanız Selimiye köyüne vardıktan sonra Sekoya dağ evlerini işaret eden birçok tabela bulunuyor. Bu tabelaları takip ederek kısa süre içerisinde bölgeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca navigasyon hizmetinden veya haritadan yardım alabilirsiniz.

GÖZAT  Kampta Regl Olmak

Yukarıda da belirtildiği üzere Sekoya dağ evlerine İstanbul ve Yalova’dan servis kalkıyor. Ancak bu servis ücretinin biraz pahalı olduğunu söylemekte fayda var. Mercedes Vito veya Volkswagen Caravelle ile kişiye özel servis olan bu araçlar, eğer İstanbul ilinden seyahat edecekseniz 1100 TL, Yalova’dan seyahat edecekseniz 600 TL ücret talep ediyor.

Sekoya Dağ Evi

Sekoya Dağ Evlerinde Yapılabilecek Aktiviteler

Toplamda 6 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş Sekoya dağ evlerinde, ayrıca misafirler için kamelya, ağaç ev ve sundurma gibi imkanlar da yer alıyor. Her daim sıcak sunun bulunduğu bu bölgede, olası bir su kesintisine karşı su depolarının da bulunduğunu belirtmekte fayda var. Eşsiz bir manzaraya ve birçok doğal güzelliğe sahip olan Sekoya dağ evlerinde uzun doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Tesisin sunduğu imkanlardan da faydalanmanız tavsiye edilir. Bölgenin çevresinde bulunan göl, yayla, şelale gibi bölgeleri de ziyaret ederek keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Sekoya Dağ Evi Fiyatları

Normalden biraz daha pahalı olduğu gözlemlenen Sekoya dağ evi fiyatları, habitatıyla kesinlikle ödediğiniz paranın hakkını verecek cinsten. Sekoya dağ evleri genellikle günlük kiralanıyor. Ancak haftalık kiralama seçeneği de bulunuyor. Daha uzun kiralama seçenekleri için bir yetkiliyle konuşabilirsiniz. Minimum 2 gece kiralama yapılabilen Sekoya dağ evi fiyatları ise şu şekilde (2):

  • Hafta sonları günlük 1250 TL talep ediliyor,
  • Hafta içi günlük 900 TL talep ediliyor,
  • Haftalık kiralama için 6000 TL talep ediliyor.
Oy Verebilirsiniz.
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]
deniz
Yeni nesil amatör kampçı. Bilip öğrendiklerini Bushcraft Okulunda paylaşıyor.