Ana içeriğe atla

Öne Çıkan Konular

Kamp Yapacaklara Öneriler

Aktivitelerin iyi ve eğlenceli bir şekilde geçmesini sağlayacak pek çok unsurun bulunduğunu biliyoruz. Bu unsurlar aynı zamanda sizlerin sağlığı ve aktivitenizi tam anlamıyla gerçekleştirebilmeniz adına oldukça önemlidir. Özellikle kamp aktivitesini tercih edenlerin bu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Kamp aynı zamanda sizleri doğa ile baş başa bırakmaktadır. Burada mücadele etmenizi gerektiren birçok hususunda bulunduğunu belirtebiliriz. Sizlerde kamp esnasında yapacağınız öneriler hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kamp Esnasında Yapılacak 7 Öneri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Kamp Esnasında Yapılacak 7 Öneri Kamp Esnasında Yapılacak 7 Öneri sizlerin kampınızın en iyi ve en sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi adına araştırılıp derlenerek sizlere sunulmuştur. Bu etkenlere dikkat etmeniz eğlenceli bir şekilde vakit geçirmenizi sağlayacak olan en önemli unsurdur. Peki, kamp esnasında yapılacak 7 öneri nelerdir? Geli

Orman Sessizliği Sevenlere Longoz Ormanlarıyla Meşhur İğneada

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük longoz ormanlarına ev sahipliği yapan İğneada’da güzel bir gezi sizleri bekliyor.

Longoz orman tabiri olarak bilinen ve subasar olarak da söylenen orman türlerinin en güzel örneklerinden bir tanesi Kırklareli ilinin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesinde bulunmaktadır. Longoz Ormanları Milli Parkı içerisinde Türkiye ve Avrupa’nın en büyük longoz ormanları bulunmaktadır.

İğneada Longoz Ormanları

Bulgaristan sınırına yakın Karadeniz sahil şeridinden bulunan bu büyüleyici ormanların yer aldığı milli park yaklaşık 3150 hektar alana sahiptir. Milli parkın içinde bulunduğu İğneada beldesi ise Demirköy ilçesine 27 km İstanbul’a ise 237 km uzaklıkta bir mesafededir.

Göllerin Arasında Güzellik

Longoz Ormanları Milli Parkı çevresi göller ile döşeli bir güzellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Parkın güney tarafında Saka Gölü, Deniz Gölü, Pedina Gölü, Hamam Gölü ve Mert Gölü ile çevrilidir. Parkın kuzey bölümünde ise Erikli Gölü ve eşsiz güzelliği ile longoz ormanları bulunmaktadır.

İğneada Longoz Ormanları

Özellikle sessiz zaman geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olan İğneada, bu konuda bulunmaz bir yer konumundadır. Doğanın sessizliği ile birlikte doyumsuz anlar yaşayabilir ve bir daha aynısını yaşamak isteyebilirsiniz.

Bölge canlı çeşitliliği açısından oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Şu ana kadar Milli Park sınırları içerisinde bilinen 472 farklı bitki türü kayıtlara alınmıştır. Bunun yanında ormanda bulunan ağaç çeşitliliği de oldukça fazladır. Dişbudak, kayın, gürgen, karaağaç, saplı meşe ve sapsız meşe bunlardan sadece bir kaçıdır. Ayrıca ıhlamur ve kızılcık ağaçları da bu bölgede oldukça fazladır.

Sessiz Tatilin Adı

Sessiz ve sakin bir tatil isteyenler için ideal bir ortam sunan İğneada ile birlikte eşsiz bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Sadece sessizlik ve doğa ile birlikte keyifli zaman geçirebilirsiniz. Sayısız bitki türü ile birlikte muhteşem manzarası ile longoz ormanları sizleri bekliyor. Bir kere gittikten sonra tekrar gitmek isteyecek ve tatil programlarınızın vazgeçilmezi olacaktır.

Özellikle sonbahar aylarında ziyaretçilerini bekleyen bu muhteşem doğa sizlerin daha iyi bir tatil keyfi yaşamanız için tüm güzelliği ile sizleri beklemekte. Aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte ya da tek başınıza geçireceğiniz tatiliniz asla unutulmayacak bir tatil deneyimine dönüşecek.

İsteyen ziyaretçilerin orman içerisinde yürüyebildiği, isteyen ziyaretçilerin ise Mert Gölü içerisinde kano ile birlikte keyifli zaman geçirebildiği ormanlarda eşsiz zamanlar sizleri bekliyor. Kano ile kürek çekerken longoz ormanlarının derinliklerine ulaşabilirsiniz.

Yüzme Keyfinden Sonra Kumda Kahve

İğneada Sahili

Longoz ormanlarının kenarında yüzerken, aynı zamanda yüzmeden sonra kumda yapılan kahvenin keyfini yaşayabilirsiniz. Tüm bu güzellikler sizleri yılın her mevsimi beklemektedir. Gidenlerin bir daha gittiği, bir daha gidenlerin tekrar aşık olduğu İğneada, yılın her mevsiminde misafir beklemektedir.

Yaz aylarında yüzme ile suyun keyfini çıkarırken sonbaharda eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. İğneada’ya kendi özel arabanız ile gidebileceğiniz gibi aynı zamanda şehir merkezinden kalkan arabalar ile de gidebilirsiniz.

Kumda kahvenin yanında, muhteşem doğanın kokusu ile tatilin keyfini çıkaracaksınız. Eşsiz orman ağaçlarının insanı büyüleyen kokuları arasında kano ile birlikte longoz ormanlarının derinliklerine ulaşabilirsiniz.


Ormanın Kokusu İçinde Tatil

Birbirinden farklı ve doğa harikası ağaç çeşitleri ile birlikte sayısız bitki türleri arasında muhteşem bir doğa tatili yapmak için İğneada sizleri bekliyor. Yılın her zamanı ayrı güzel olan bu eşsiz güzellik için yapmanız gereken sadece gitmek ve tatilin keyfini çıkarmak. Milli Park sınırları içinde bulunan longoz ormanları ile doğanın muhteşem sanatına hayran kalacak ve bir kere daha gitmek isteyeceksiniz.


Yorumlar

  1. Zeki Durak14 Aralık

    Bayılıyorum böyle şeylere... İş yoğunluğundan hiç zaman geçiremiyorum :( En kısa zamanda kampa gitmek istiyorum tek başıma... Doğa'nın havasını içime çekmek istiyorum. Çok başarılı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. Doğa arayışı geziler bu zamanlarda biz insanlar için vazgeçilmez durumdalar. Bu tür yazılar da doğa severler için vazgeçilmez durumdalar. Yazı fena değil tam açılı değil benim açımdan ama eksiklikte tam olarak yer alıyor diyemem.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Amatör Telsiz – Yeni Başlayanlar İçin Hazırlık Kılavuzu

Cep telefonunun çekmediği bir yerde kaza yaptın ya da büyük bir depremden kurtulanlar arasındasın ve yardım çağrısı yapamıyorsun. Korkunç ama yaşanması muhtemel bir senaryo değil mi? Böyle bir durum içindeyken bile iletişim kurabilmek için birkaç seçenek var. Konumuz olan amatör telsizler her türlü acil durumda kullanabileceğiniz alternatif iletişim araçlarıdır. Amatör telsizler birçok kişi için eğlenceli bir hobi olsa da, sağladıkları anlık iletişim avantajı hayat kurtarabilir. Ülkemiz gibi nüfusun büyük çoğunluğunun deprem kuşağında yaşadığı ve afete açık bölgelerde, beklenmedik durumlarda bile iletişim kurabilmenin ne kadar önemli olduğunu tahmin edebiliyor olmalısın. Unutma ki acil durumlarda iletişim için telefonlarımıza ve internete güvenemeyiz. Peki, eğitici ve eğlenceli bu iletişim aracı, zorlu durumlarda nasıl bu kadar kullanışlı olabiliyor? Haydi amatör telsizlerin heyecan verici dünyasına göz atalım. Amatör Telsiz Nedir? Amatör telsiz , insanların ticari olmayan amaçlarla b

Kampçılık Nedir? Nereden Başlamalı?

Doğa ile iç içe eşsiz manzaralar karşısında yapılan kampçılığın günümüzde oldukça popüler doğa sporları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Pek çok kişi sıkıntı ve stresinden uzaklaşmak adına kampçılığı tercih etmektedir. Kampçılık sporu yapılabilecek en güzel doğa aktiviteleri içerisinde yer almaktadır. Sizlerde kampçılık hakkında araştırmalarda bulunuyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kampçılık Nedir? Nasıl Yapılır? sorularını cevaplandırarak detayları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Kampçılık Nedir? Nasıl Yapılır? Kampçılık Nedir? Nasıl Yapılır? sorularının aynı zamanda kampçılık sporunu profesyonel anlamda yapmak isteyen kişiler tarafından da araştırıldığını söyleyebiliriz. Pek çok kişi kampçılık faaliyeti ile birlikte psikolojik olarak rahatlamaktadır. Peki, kampçılık nedir? kampçılık hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım. Kampçılık Nedir? Kampçılık, doğa ile iç içe yapılan ve kişilerin sinir ve stres atmak ama